Okradła starszą, chorą kobietę. Nowy sposób oszustów: „na kołdrę”

17.06.2014   Autor: Redakcja
---

Dzisiaj (we wtorek) przed południem doszło do zuchwałej kradzieży w Pile, w jednej z kamienic przy ulicy  Tczewskiej. Policja ostrzega: oszuści znaleźli nową metodę.

We wtorek, 17 czerwca, po godzinie 11., do jednego z mieszkań przy ulicy Tczewskiej zapukała kobieta w średnim wieku. Była schludnie ubrana, powoływała się na Caritas i proboszcza, u którego rzekomo niedawno robiła prezentację kołder na plebanii.

To pozwoliło wzbudzić zaufanie na tyle, że 78-letnia Barbara C., która przed południem zazwyczaj przebywa w domu sama, wpuściła obcą do mieszkania. Tam oszustka zaczęła namawiać staruszkę (po niedawno przebytym udarze), do zakupu kołdry, którą początkowo oferowała za 1600 zł. Cenę spuściła ostatecznie do 300 zł. Pani Barbara nadal nie była zainteresowana jednak zakupem. Wychodząc, oszustka rzuciła: - Nie chce mi się tej kołdry znosić do samochodu. Oddam ją pani za 200 złotych.

To zadziałało. Pani Basia podeszła do szuflady, w której trzymała kopertę z pieniędzmi. Wyjęła 200-złotowy banknot. Oszustka tylko czekała na to, by gospodyni pokazała, gdzie schowane ma oszczędności. Wzięła 200 złotych i... zasłabła. Poprosiła o wodę. Kiedy starsza pani wyszła do kuchni, złodziejka momentalnie wyciągnęła kopertę z szuflady; pożegnała się i wyszła. W środku było 1500 złotych.

Pani Barbara o braku pieniędzy zorientowała się, kiedy chciała zamknąć szufladę. Mimo że minęło niewiele czasu, oszustki już nie było...

Policja ostrzega: to pierwszy przypadek w Pile oszustwa metodą „na kołdrę”. Każdy podobną historię można zgłaszać pod numerem telefonu 997.

Rysopis oszustki: Wzrost ok. 160 cm, waga ok. 60 kg; włosy jasne, gładko zaczesane w kok. Ubrana była w ciemną garsonkę z krótkim rękawem. Nie mówiła z obcym akcentem. Przedstawiając się przez domofon, powołała się na Caritas.

Przeczytaj więcej o: policja piła, oszustka piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group