Chcieli wyłudzić kredyt, wpadli na gorącym uczynku

25.05.2014   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Trzcianki zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na podstawie podrobionych dokumentów chcieli wyłudzić kredyt.

Wcześniej, posługując się sfałszowanymi dokumentami wyłudzili telefony komórkowe. Kolejne oszustwo na szczęście nie doszło do skutku. Mężczyźni wpadli, gdy chcieli zaciągnąć kredyt na podstawie podrobionych dokumentów.

Zatrzymani to trzej mieszkańcy gminy Wieleń w wieku 21. i 34. lat, którzy „weszli w spółkę” z 20–letnim mieszkańcem powiatu włoszczowskiego. Oszuści udali się do placówki bankowej w Trzciance. Będąc w banku 20–letni ,,kredytobiorca" przedłożył fałszywy dokument o zatrudnieniu, chcąc w ten sposób wyłudzić 1.500 złotych. Kiedy plan się nie powiódł, postanowili spróbować gdzie indziej. Po kilku godzinach usiłowali wyłudzić laptopa wartego 3 tys. złotych w jednym z marketów.

Wówczas cała czwórka została zatrzymana przez trzcianeckich funkcjonariuszy. Z informacji uzyskanych przez śledczych wynika, że organizatorem przestępczego procederu był 21–letni mieszkaniec gminy Wieleń. To on przygotował dla młodszego kolegi fałszywe dokumenty, poświadczające zatrudnienie w swojej firmie i osiąganie dochodów na poziomie pozwalającym na wzięcie pożyczki i komputera.

Policjanci ustalili, że oszuści działali od około miesiąca na terenie woj. wielkopolskiego i lubuskiego. W tym czasie udało im się wyłudzić w ten sam sposób, lecz wymieniając się ,,rolami" telefony komórkowe. Teraz cała czwórka będzie się musiała meldować w komendzie, bo Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich dozoru policyjnego. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im kara do 5 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze obecnie ustalają wszystkie jej okoliczności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group