Rekordowa frekwencja podczas Biegu Zawilca

10.05.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Na terenie Parku Zwierzyniec w Złotowie odbył się VIII Bieg Zawilca. Najszybciej trasę mierzącą 5 kilometrów pokonał reprezentant Okonka, Piotr Dziuba. Wśród Pań zwyciężyła natomiast Angelika Smolarz ze Złotowa.

Na starcie tegorocznej edycji stanęła rekordowa liczba uczestników, bowiem organizatorzy wydali łącznie ponad tysiąc numerów startowych. Wśród uczestników biegu można było zobaczyć zawodowych biegaczy, z medalistą Mistrzostw Świata z Edmonton, Pawłem Czapiewskim na czele oraz amatorów zdrowego trybu życia i Nordic Walkingu.

W tym roku trasa wyścigu została wydłużona do 5 kilometrów, co pozwoliło uczestnikom biegu dłużej podziwiać urokliwe ścieżki Parku Zwierzyniec. Po niespełna 17 minutach na mecie zameldował się pierwszy zawodnik, a był nim Piotr Dziuba z klubu Maratończyk Okonek. Czas zwycięzcy to 00:16:50. Pierwszą kobietą na mecie była zawodniczka ze Złotowa, Angelika Smolarz, która przecięła linię mety z rezultatem 00:19:27.

VIII Bieg Zawilca ukończyła rekordowa liczba 820 biegaczy, co w porównaniu z ubiegłym rokiem jest kolejnym rekordem.