Jutro nowy dyrektor szpitala otrzyma nominację

28.04.2014   Autor: Redakcja
---

Jutro (we wtorek, 29 kwietnia), podczas sesji powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oficjalną nominację na stanowisko dyrektora szpitala w Czarnkowie otrzyma Jacek Pietryka, który zastąpi Kazimierza Stefańskiego.

Jacek Pietryka wybrany został w drodze konkursu, w którym startowało 9 kandydatów z całej Polski. Wybrany został - można dodać - za „pierwszym podejściem” (dostał 5 na 7 głosów). Nowy dyrektor wcześniej zarządzał dużym szpitalem w Gryficach (woj. zachodniopomorskie), gdzie chwalony był za inwestowanie w szpital oraz umiejętność zdobywania dla placówki środków z zewnątrz.

Jacek Pietryka jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (wydział elektryczny) i Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończył zarządzenie. Ma skończonych także wiele kursów podyplomowych.

Na razie nie wiadomo, ile nowy dyrektor będzie zarabiał. Stosowna uchwała podjęta zostanie dopiero po jutrzejszej nominacji.

Wiele wskazuje na to, że czarnkowski szpital zaczyna wychodzić na prostą. Jak zapewnia starosta Wiesław Maszewski, sprawa sądowa, w której były dyrektor Kazimierz Stefański pozwał powiat za odwołanie go z funkcji dyrektora szpitala, zmierza w kierunku ugody.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group