Niechciana ciąża gimnazjalistki

22.04.2014   Autor: Redakcja
---

Czy każda kobieta jest szczęśliwa, kiedy jest w ciąży? Zdecydowanie „nie”! A co dopiero, kiedy matką ma zostać gimnazjalistka. Taką hipotetyczną sytuację rozważali uczniowie z Siedliska (gm. Trzcianka), którzy spotkali się z Barbarą Kosmowską, autorką książki „Niechciana”. Sytuacja nie jest tylko teoretyczna. Nie dalej jak 4 lata temu, właśnie w Trzciance, uczennica II klasy liceum urodziła dziecko, którego martwe ciało miała nosić do szkoły. Do końca ona i jej matka zaprzeczały, że dziewczyna jest w ciąży.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy BPMiG w Trzciance. Pisarka wiele uwagi poświęciła swojej powieści „Niechciana”, poruszającej problem nastoletnich matek.

„Niechciana” to historia Kasi, gimnazjalistki, która rozpoczęła inicjację seksualną i jest w niechcianej ciąży oraz jej znajomych nastolatków. Porusza ważny społecznie temat.

- Dziewczęta są coraz śmielsze. Pod wpływem wzorów lansowanych przez media, mody, zbyt wcześnie manifestuje swoim zachowaniem, ubiorem, stylem bycia swoją kobiecość, w relacjach z rówieśnikami i starszymi od siebie chłopcami – uważa Justyna Święcicka, psycholog.

Powieść obala też mit, że nie można zajść w ciążę od „pierwszego razu”.

W tym kontekście spotkanie z uczniami i dyskusja na tak istotny, ale często pomijany temat, wydaje się szczególnie cenna. Na prośbę gimnazjalistów z Siedliska, autorka powieści, która szybko nawiązała otwarte relacje z młodzieżą, podała kontakt do siebie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group