Hip Hopowa stolica Polski. Rytm Ulicy 2014 w Pile [ZDJĘCIA]

12.04.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Najbardziej prestiżowy turniej hip hopowy w Polsce, miejsce z niesamowitym klimatem, w którym po prostu trzeba być, Profesjonalni i znani na całym świecie jurorzy z Europy i USA, przed którymi każdy ma szanse zaprezentować swoje umiejętności - tak o Rytmie Ulicy mówią jego uczestnicy. Tancerze z całej Polski, którzy w ten weekend przyjechali do Piły, by wziąć udział w największym święcie kultury Hip Hop.

Podczas turnieju blisko 1400 tancerzy rywalizuje ze sobą w aż 10 kategoriach. Przed jury występować będą m.in. soliści, duety i formacje taneczne w różnych grupach wiekowych, od dzieci do lat 12 po tzw. Hip Hop Old czyli rodziców. Jest o co walczyć, bo tegoroczna pula nagród wynosi 25 tysięcy złotych.

Atmosfera między zawodnikami przypomina jednak bardziej wspólne warsztaty taneczne, niż zaciekłe potyczki.

Klimat Rytmu Ulicy od zawsze był jego wizytówką. Ludzie przyjeżdżają tu bo po prostu to lubią. Jest wysoki poziom, można się sprawdzić, nauczyć się czegoś nowego, podpatrzeć innych tancerzy, zainspirować się i przede wszystkim spotkać ze znajomymi i przyjaciółmi. Wielu uczestników przyjeżdża do nas od kilku lat – opowiada organizator Sławomir Wagner. - Zależy mi na tym, aby ten turniej był na najwyższym poziomie, dlatego po raz kolejny postanowiłem zaprosić do sędziowania uznanych tancerzy i choreografów z Europy i Stanów Zjednoczonych – dodaje.

I rzeczywiście, w tym roku na Rytmie Ulicy polskich tancerzy oceniają: Marvin Gofin, francuski artysta, tancerz, założyciel i członek R.A.F. Crew – jednej z najlepszych ekip tanecznych we współczesnym streetdance. Marvin współpracował dotychczas m.in. z Mariah Carey, Mattem Pokorą oraz Madonną.

Poznałem go podczas zeszłorocznej edycji Hip Hop City Festival. Byłem pod ogromnym wrażeniem jego wiedzy oraz techniki tańca, dlatego zaprosiłem go do udziału w Rytmie Ulicy – opowiada Bizon.

Drugim jurorem jest niemiecki tancerz i choreograf Storm, europejska ikona Hip hopu, B-Boyingu i Lockingu. Trzeci z jurorów, charyzmatyczny Mikey Disko przyjechał do Piły prosto z San Francisco.

- Wybór trzeciego jurora to dość ciekawa historia. Przed turniejem zastanawiałem się, kto powinien nim być i w końcu uznałem, że pozwolę zadecydować samym... tancerzom! Na fanpage'u Rytmu Ulicy zapytałem wprost, kogo chcieliby widzieć w jury i nazwisko Mike'a zwyciężyło – śmieje się Bizon.

Podczas turnieju każdy z uczestników ma szansę nie tylko zademonstrować swoje umiejętności, ale także je podszkolić. Codziennie przed pojedynkami jurorzy prowadzą warsztaty taneczne. Sale są wypełnione po brzegi, bo polscy hip hopowcy, którzy przyjechali do Piły są niezwykle ambitni.

Karol Polak znany jako Polssky, uczestnik znanego „Mam talent” oraz finalista z zeszłego roku otwarcie przyznaje, że poziom turnieju w tym roku jest bardzo wysoki.

Tancerze inwestują w siebie coraz więcej czasu. Trenują, jeżdżą na warsztaty i zajęcia ze znanymi choreografami, rozwijają swoje umiejętności i to widać na każdym kroku – tłumaczy Polssky. - Startuję w dwóch kategoriach, Hip Hop solo oraz duety powyżej 16 roku życia. Muszę przyznać, że konkurencja jest spora – dodaje. Polssky.

Podobnie jest wśród formacji. Członkowie SDN z Malborka przyjechali do Piły już po raz piąty.

- Przygotowujemy się do turnieju już od stycznia. Ćwiczymy trzy razy w tygodniu. Pracujemy nad choreografią, ale także i stylizacją – tłumaczy trener grupy Jacek Suchiński. – Rytm Ulicy stał się dla nas stałym punktem w kalendarzu. Lubimy tu przyjeżdżać głównie ze względu na atmosferę. Tancerze są na różnym poziomie, jedni lepszym, drudzy trochę niższym, ale wszyscy są tu dla siebie inspiracją. Nie ma takiej ogromnej „spiny” i parcia na zwycięstwo. Oczywiście, fajnie zostać finalistą, ale już sam fakt, że tu jesteśmy i razem tańczymy daje nam ogromną frajdę oraz satysfakcję – tłumaczy tancerka SDN, Basia.

Rytm Ulicy odbywa się w Pile co roku w ostatni weekend przed świętami Wielkanocnymi. Tancerze rywalizują przez cały weekend. Finały i zakończenie turnieju w niedzielę, 13.04.14 w klubie Seven. Więcej informacji na www.beezone.pl/rytm-ulicy/aktualnosci/

Autor: Katarzyna Matolicz / Fot. Materiały prasowe Rytm Ulicy 2014

Przeczytaj więcej o: pila, taniec, Rytmy Ulicy, hip hop,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group