Miasto przekaże działkę pod budowę hospicjum za 1 procent wartości?

30.03.2014   Autor: Redakcja
---

Stanie się tak, jeśli zgodzi się na to Rada Miasta. Podczas niedawnej konferencji prezydent Piły zapowiedział, że taka uchwała zostanie poddana pod głosowanie radnych.

Dokładnie chodzić będzie o umożliwienie sprzedaży bez konieczności ogłaszania przetargu i ustanowienie 99 – procentowej bonifikaty na zakup działki.  Miasto zleciło już przygotowanie podziału geodezyjnego terenu, na którym wyznaczona ma zostać m.in. właśnie działka pod budowę hospicjum. Zgodnie z założeniami obiekt powstać ma na "nowych" Koszycach w rejonie alei Niepodległości i ulicy Królewskiej.

Co ważne wraz z tym gestem ze strony miasta pojawiły się nowe możliwości sfinansowania budowy hospicjum. Jedna z nich to zdobycie zewnętrznych środków na ten cel. By tak się jednak stało Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które jest inicjatorem budowy stacjonarnego hospicjum w Pile, znaleźć musi środki na wkład własny w inwestycję.

Na szczęście znalezienie ich jest bardzo realne. Spora część pieniędzy już jest. Pochodzi ze zbiórek organizowanych prze TPCh oraz wpłat przekazywanych z 1 procenta podatku. Dziś kwota jaką dysponuje Towarzystwo to aż 250 tysięcy złotych.

Przeczytaj więcej o: hospicjum piła, hospicjum w pile,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group