Krajeńskie sołectwa najlepsze

12.03.2014   Autor: Redakcja
---

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę o funduszach sołeckich. Ustawa zaproponowana przez senat RP wprowadza istotne zmiany w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami. Dofinansowanie z budżetu państwa może sięgnąć nawet 40% wartości inwestycji realizowanych przez gminy z funduszy sołeckich, co więcej inwestycje tę będzie można łączyć z innymi projektami.

- To jest rodzaj budżetu partycypacyjnego, czyli takiego zobowiązania władz gminy do tego, że wydziela konkretne środki na realizację pomysłów, które oddolnie rodzą się w danej wsi, czy sołectwie. Poszerzamy możliwości działania tych funduszy dodając też pieniędzy, chcemy przez podniesieni poziomu dofinansowania państwowego do pieniędzy gminnych dać dodatkowy impuls. Dziś około połowy gmin w kraju uchwala fundusz sołecki. Chcielibyśmy, żeby tych gmin szybko przybywało – mówi Mieczysław Augustyn, senator RP.

Decyzje o wydzieleniu z budżetu funduszu sołeckiego podejmuje rada gminy, w Wielkopolsce takie fundusze posiada niemal 60% gmin.

 

Przeczytaj więcej o: pila, krajenka, augustyn, soltysi, sołectwa,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group