Gimnazjaliści z Gębic podczas ferii uczyli się ekonomii

19.02.2014   Autor: Redakcja
---

Brawo dla uczniów z Zespołu Szkół w Gębicach, którzy zamiast leniuchować podczas ferii, przeszli szybki kurs z wiedzy ekonomicznej i przedsiębiorczości, uczestnicząc w programie „Na własne konto”.

Celem projektu była nauka ekonomii i zasad przedsiębiorczości wśród uczniów gimnazjum z terenów wiejskich. Pomysłodawcą programu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Wsi Polskiej „Polska Wieś 2000”, przy wsparciu NBP.

Podczas zajęć gimnazjaliści dyskutowali o plusach i minusach prowadzenia własnej działalności gospodarczej, nauczyli się pisać biznesplan, zakładali swoje firmy oraz poznali smak handlu. Wcieli się na przykład w role sprzedających i kupujących, handlując na „Rynku Jabłek”. Dzięki tej grze szybko zauważyli, że ci, którzy przeprowadzili wiele transakcji, osiągnęli wyższe zyski.

Uczestnicy projektu, realizując program „Na własne konto” odwiedzili też prężnie działającą firmę „Komat” w Romanowie Dolnym, Nadleśnictwo Sarbia, a także Bank PKO S.A. w Czarnkowie.

Czy nauka teorii przedsiębiorczości przełoży się na późniejsze wybory zawodowe uczniów? Życie pokaże...

Przeczytaj więcej o: szkola, ekonomia, gębice,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group