Zmiany taryf zatwierdzone

28.01.2014   Autor: Redakcja
---

Niespodzianki nie było i pilscy radni zgodzili się na wprowadzenie nowych taryf zaproponowanych przez spółkę MWiK. Zmiany wejdą w życie z dniem 1 marca tego roku.

Tak jak co roku, także teraz radni dostali możliwość wypowiedzenia na temat nowych taryf odbioru wody i odprowadzania ścieków komunalnych zaproponowanych im przez MWiK. Głosowanie w tej sprawie ma tak naprawdę jedynie charakter formalny, gdyż nawet w przypadku odrzucenia projektu uchwały przez radnych, nowe taryfy i tak weszłyby w życie z dniem 1 marca tego roku, ale fakt, że Rada Miasta wypowiedziała się w tej kwestii niemal jednogłośnie, na pewno wart jest uwagi.

W głosowaniu przeprowadzonym podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta 21 radnych zagłosowało za przyjęciem uchwały w sprawie zmian taryfowych, tylko jeden wstrzymał się od zabrania głosu, a przeciwko projektowi uchwały nie zaprotestował nikt. W konsekwencji wniosek został przyjęty.

Samo głosowanie nie było zresztą niespodzianką. Już podczas dyskusji na temat zmian radni jednym chórem podkreślali, że zaproponowane przez MWiK podwyżki cen są na tyle minimalne, że są one jak najbardziej uzasadnione. Przypomnijmy, że zgodnie z taryfami, które będą obowiązywały od 1 marca 2014 roku do 28 lutego 2015 roku ceny odbioru wody i odprowadzania ścieków komunalnych wzrosną średnio o 2,4%, czyli mniej więcej tyle ile wynosi poziom inflacji w naszym kraju.

Przeczytaj więcej o: woda, mwik, podwyżki, ścieki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group