Spotkanie z Bukowiną

20.01.2014   Autor: Redakcja
---

W tym roku odbędzie się jubileuszowy 25. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Bukowińskie spotkania". Przedsmak wszystkich emocji poczujemy już w ten weekend.

25 stycznia, a więc w najbliższą sobotę zostanie podpisane porozumienie w sprawie organizacji kolejnej edycji "Bukowińskich spotkań". Wezmą w nim udział nie tylko przedstawiciele Piły i Jastrowia, a więc miast, które reprezentują Polskę podczas festiwalu, ale także zespoły folklorystyczne z Ukrainy, Węgier, Rumunii, Słowacji i Polski, których występ rozpocznie się w Regionalnym Centrum Kultury o godzinie 18:30.

Tego samego dnia wystartuje wystawa "Przesiedlenia z Bukowiny w kontekście europejskim". Będzie ona czynna codziennie od godziny 10:00 do 18:00 aż do 10 lutego włącznie.

Na tym jednak nie koniec. W najbliższą niedzielę, czyli 26 stycznia odbędą się dwa koncerty kolęd ekumenicznych. Pierwszy o godzinie 11:30 w Jastrowiu w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a drugi o godzinie 16:00 w kolegiacie pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.

Przeczytaj więcej o: jubileusz, porozumienie, bukowińskie spotkania,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group