Akcje edukacyjne podsumowane

19.12.2013   Autor: Redakcja
---

Aż 18 tysięcy dzieci wzięło udział w prelekcjach organizowanych przez Związek Międzygminny. Dziś w Regionalnym Centrum Kultury podsumowano te, oraz inne akcje podejmowane przez PRGOK.

Związek Międzygminny "Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi" wziął na siebie nie tylko obowiązek zorganizowania od podstaw procesu odbioru, wywozu i składowania odpadów, ale także edukację najmłodszych mieszkańców 15 gmin wchodzących w jego skład. Z zadania tego wywiązał się rewelacyjnie, docierając do wszystkich szkół podstawowych oraz przedszkoli regionu, w którym prowadzi działania.

Dzięki temu w spotkaniach uczestniczyło aż osiemnaście tysięcy dzieci z 76 przedszkoli i 63 szkół podstawowych. Na krótkich spotkaniach edukacja ekologiczna jednak nie zakończyła się.  Najmłodszym rozdano także 12 tysięcy kolorowanek, które mają wpływać na świadomość dzieci na temat segregacji śmieci. Do tego dołożyć należy także około 20 tysięcy zakładek do książek, które przypominają o najważniejszych zasadach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.Te same informacje można zresztą znaleźć także w wydanym przez Związek Międzygminny poradniku jak segregować odpady.

Dzisiejsze spotkanie było także doskonałą okazją do podsumowania dwóch konkursów, w których udział brali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Przeczytaj więcej o: edukacja, podsumowanie, związek międzygminny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group