Nagrody dla wybitnych mieszkanców powiatu złotowskiego

10.12.2013   Autor: Redakcja
---

17 grudnia radni powiatowi wybiorą komisję ds. konkursu o Nagrodę Powiatu Złotowskiego za rok 2013. Wyróżnienia zostaną przyznane wyróżniającym się mieszkańcom tego regionu w czterech kategoriach.

Głosowanie w sprawie wyłonienia członków komisji konkursowej zapewne nie wzbudzi tylu emocji, co projekt uchwały w sprawie budżetu na przyszły rok, ale pominąć go na pewno nie można. W skład komisji wejdzie Przewodnicząca Rady Powiatu Jadwiga Harbuzińska-Turek lub jeden z jej zastępców - Karol Pufal lub Kazimierz Trela. To właśnie jedna z tych osób będzie przewodniczyć obradom komisji, w których udział weźmie także jeden przedstawiciel każdego z Klubów Radnych.

Komisja obrady rozpocznie po 31 marca, a więc po dniu, w którym upłynie termin zgłaszania kandydatur do udziału w konkursie. Po jednej w każdych czterech kategorii mogą przedstawić Zarząd Powiatu, Komisje Rady Powiatu, Rady Miejskie i Gminne, Burmistrzowie, Wójtowie, ale także organizacje samorządowe, pozarządowe i polityczne.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na uroczystej gali, a wyróżnieni w każdej z kategorii otrzymają od organizatorów Tarczę Herbową Powiatu oraz dyplomy. Szansę na nagrody mają wyróżniający się mieszkańcy powiatu złotowskiego działający w jednej z czterech dziedzin życia publicznego:

- oświacie i kulturze

- ochronie zdrowia, opiece społecznej i bezpieczeństwie publicznym

- ochronie środowiska, rolnictwie i leśnictwie

- sporcie, turystyce i rekreacji

Przeczytaj więcej o: zlotow, wyróżnienia, nagrody,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group