Asta Video Fest

Alarm bombowy wywołał 13-latek

10.12.2013   Autor: Redakcja
---

Pilska policja po raz kolejny bardzo szybko zatrzymała osobę odpowiedzialną za wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Tym razem w ręce funkcjonariuszy trafił zaledwie 13-letni mieszkaniec gminy Szydłowo.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, gdy na numer alarmowy 112 przyszło zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Atrium Kasztanowa. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, które podjęły decyzję o ewakuowaniu z budynku kilkuset znajdujących się wówczas w nim osób. Po przeszukaniu wszystkich pomieszczeń okazało się jednak, że żadnego ładunku w nich nie ma.

Równocześnie podjęte zostały pierwsze działania zmierzające do ustalenia sprawcy fałszywego alarmu bombowego. Funkcjonariusze policji informacji mieli wtedy niewiele, wiedząc jedynie skąd został wykonany telefon ze zgłoszeniem oraz że jego autorem był młody człowiek, co rozpoznali po głosie żartownisia.

Mimo ograniczonych informacji, już w piątek udało im się ująć podejrzanego. Jak się okazuje jest nim 13-letni mieszkaniec gminy Szydłowo, który w ten niewybredny sposób chciał urozmaicić sobie czas. Teraz jego opiekunowie mogą ponieść poważne konsekwencje, ze zwrotem kosztów akcji włącznie. O losie nastolatka zadecyduje wkrótce Sąd Rodzinny.

Przeczytaj więcej o: policja, alarm, bomba, zatrzymanie, kasztanowa,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group