Doświadczone małżeństwo w Teatrze

19.11.2013   Autor: Redakcja
---

W poniedziałek, 25 listopada w Regionalnym Centrum Kultury w ramach 14. Festiwalu Teatralnego "Teatr Pasja Rodzinna" odbędzie się spektakl pt. "Oskar dla Emily". Początek o godzinie 19:00. W tej sztuce na deskach Teatru Miejskiego w Pile zobaczymy Ewę Wiśniewską, Leszka Teleszyńskiego oraz Konrada Darochę.

"Oskar dla Emily" to komedia ukazująca kilka godzin z życia małżeństwa z 45-letnim stażem. Akcja sztuki rozgrywa się w wieczór ceremonii wręczania Oskarów. Małżonkowie są aktorami, którzy najlepsze dni mają już za sobą, ale, choć kłócą się o wszystko, w jednym się zgadzają: od rzeczywistości wolą odgrywanie ról. I tych z klasyki teatru i kina, i tych, które na bieżąco tworzą, odmawiając przyjęcia do wiadomości istnienia świata realnego. Ten świat jednak puka do nich pod postacią Jeffa, młodego człowieka dostarczającego do domów posiłki.

"Oskar dla Emily" w niezwykle interesujący sposób łączy sceny realistyczne, charakteryzujące się niezwykłą ostrością obserwacji obyczajowej, z melodramatem rodzinnym, a także z cytatami z klasyki dramatu, które doskonale komentują współczesne wydarzenia i nadają im niezwykłego, uniwersalnego znaczenia.

Bilety do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury w Pile w cenie 45 zł i 40 zł na balkonie.

Źródło: rck.pila.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group