Z Kalisza na tarczy

10.11.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Koszykarze KS Basket Piła powrócili do Piły na tarczy. Zawodnicy pilskiego klubu po raz pierwszy doznali porażki na wyjeździe.

W minioną sobotę drużyna Wojciecha Zeidlera zmierzyła się na wyjeździe z zespołem MKS Drogbruk Kalisz. W ekipie pilan w dalszym ciągu brakuje dwóch najskuteczniejszych zawodników tego sezonu. Marcin Zając i Dawid Morawiec przechodzą bowiem rehabilitację po kontuzjach.

W Kaliszu gospodarze od pierwszych minut narzucili swój rytm gry. Pierwsza kwarta zakończyła się dziewiętnastopunktową przewagą miejscowych 36:17. Kolejne trzy odsłony zwyciężali na zmianę koszykarze Basketu i Drogbruku.

Kwarta numer 2 to zwycięstwo pilan 23:19, trzecia partia ponownie dla gospodarzy 23:17. Ostatnie 10 minut meczu lepiej wykorzystali zawodnicy z grodu Staszica (30:24 dla Basketu), jednak końcowy rezultat przemawiał za ekipą z Kalisza. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 102:87.

MKS Drogbruk Kalisz – KS Basket Piła 102:87 (36:17, 19:23, 23:17, 24:30)