Akcja promująca transplantację

24.10.2013   Autor: Redakcja
---

Szkolne akcje promujące dawstwo narządów rozpoczną tegoroczną edycję kampanii „Drugie życie” w 32 szkołach ponadgimnazjalnych w Wielkopolsce, m. in. w Zespole Szkół w Wieleniu oraz w Zespole Szkół Technicznych w Trzciance.

W piątek uczniowie z Wielenia przeprowadzą w klasach prelekcje na temat transplantacji, a następnie wykonają plakaty promujące akcję. W Trzciance, po spotkaniach w auli z uczniami całej szkoły, ok. godz. 9:30, wszyscy uczniowie wyjdą na plac przed szkołą, by obejrzeć pokaz specjalnie zaproszonej jednostki strażackiej, a na zakończenie, na dźwięk wyjącej syreny, wypuszczą w niebo biało-czerwone balony.

- Od 2009 roku w ramach "Drugiego życia" odwiedzam szkoły w całym regionie. Po ponad 100 takich spotkaniach, mogę z całą pewnością powiedzieć, że kampania przynosi ogromne efekty. Większa świadomość młodych ludzi, większa otwartość na rozmowę na temat transplantacji, większa odwaga w zadawaniu niejednokrotnie bardzo trudnych pytań, to tylko niektóre efekty podejmowanych przez nas regularnie dyskusji na temat przeszczepiania narządów. Ich owocem są nie tylko podpisane oświadczenia woli, ale przede wszystkim zmiana nastawienia do transplantacji wśród młodych ludzi - mówi Kinga Kuśmierczyk, kampania "Drugie życie".

Celem kampanii „Drugie życie" jest promocja wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przeszczepiania narządów, jako nowoczesnej metody leczenia oraz składania oświadczeń woli, jako symbolu gotowości do podzielenia się organami po śmierci. To już 6. edycja kampanii "Drugie życie". Do tej pory wzięło w niej udział 430 szkół z sześciu województw. W akcję zaangażowało się 150 tys. uczniów, rozdali oni 480 tys. oświadczeń woli.

Źródło: Kinga Kuśmierczyk

Zdjęcie: zdrowie.wm.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group