Nie daj się oszukać

22.10.2013   Autor: Redakcja
---

Wiele osób robi zakupy w internecie i w większości przypadków ludzie są zadowoleni z takich możliwości. Niestety bywają również przypadki oszustw popełnionych w sieci.

- W pierwszej połowie czerwca bieżącego roku mieszkanka Piły wylicytowała na jednym z portali internetowych telefon komórkowy wartości 1500 zł. Przekonana o uczciwości sprzedawcy, kobieta wpłaciła na wskazane konto pieniądze. Początkowo nic nie wzbudziło u kupującej podejrzeń. Dopiero, gdy po kilkunastu tygodniach nie otrzymała zakupionego telefonu, postanowiła powiadomić o całym zdarzeniu policję. Okazało się, że kobieta najprawdopodobniej stała się ofiarą oszusta - informuje nadkom. Tomasz Wojciechowski, rzecznik prasowy KPP w Pile.

To już kolejne przestępstwo internetowe popełnione na terenie powiatu pilskiego w ostatnim czasie. Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas dokonywania zakupów w sieci. Czytajmy komentarze dotyczące sprzedawcy, unikajmy aukcji, gdzie żądana jest duża zaliczka oraz nie dajmy się skusić zbyt niską ceną towaru.

Przeczytaj więcej o: pila, policja, internet, apel, ostrzeżenie, oszuści,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group