Kolejny sposób oszustów

21.10.2013   Autor: Redakcja
---

Do tej pory oszuści okradali starszych ludzi metodą na wnuczka. Od pewnego czasu udoskonalili tę metodę. Teraz jest to sposób "na policjanta".

- W mieszkaniu przyszłej ofiary dzwoni telefon, a głos w słuchawce informuje odbierającego o tym, że jest policjantem i prowadzi sprawę oszustw na starszych ludziach. Potem oznajmia, że być może po nim zadzwoni przestępca i będzie próbował oszukać niewinnego człowieka. Wzbudza to oczywiście zaufanie starszych ludzi. Fałszywy policjant informuje następnie, że na przestępcę prowadzona jest właśnie obława i że należy wydać mu pieniądze, które będą dowodem przeciwko niemu. Obiecuje oczywiście, że zostaną w całości zwrócone - informuje mł. asp. Izabela Kolasa, rzecznik prasowy KPP w Czarnkowie.

Starsze osoby łatwo ufają innym, zwłaszcza osobom podającym się za policjantów. Myślą, że swoim podporządkowaniem pomogą funkcjonariuszom w złapaniu przestępcy, a tak naprawdę padają ofiarami oszustów.

Policja prowadząc działania operacyjne nie włącza w to osób postronnych. Nie dajmy się oszukać w nowy sposób - przestrzega I. Kolasa.

O każdej próbie takiego wyłudzenia pieniędzy, czy innego działania na szkodę starszej osoby należy natychmiast informować dyżurnego komendy policji pod nr 997 lub 112.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group