Konkurs recytatorski

17.10.2013   Autor: Redakcja
---

Regionalne Centrum Kultury w Pile organizuje V Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. Zaduszki. Konfrontacje mistrzów słowa. Tematyka konkursu jest dowolna. Do prezentacji muszą być wybrane dwa wiersze bądź wiersz i fragment prozy nieżyjących już autorów, debiutujących po II wojnie światowej. Uczestnicy mogą zaprezentować swój repertuar w formie recytacji lub poezji śpiewanej.

V Powiatowy Konkurs Recytatorski, to impreza promująca aktywny stosunek do słowa. Zwłaszcza słowa poetyckiego. Jego ideą jest przypominanie twórców, którzy odeszli, a chwilę temu byli obecni na literackiej scenie. Jeszcze nie stali się klasykami, a już ich nieobecność staje się wyrwą w kulturze. Konkursowi będą towarzyszyły imprezy związane z interpretacją literatury. Odbiorcami i uczestnikami Zaduszek są mieszkańcy Piły, powiatu Pilskiego i powiatów sąsiednich.

Konkurs adresowany jest do młodzieży powyżej 16. roku życia i osób dorosłych. Termin konkursu: 3 listopada (niedziela) 2013 r. godz. 11.00 w RCK Piła, pl. Staszica 1. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 października 2013 r. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie: www.rck.pila.pl.

Przeczytaj więcej o: pila, rck, konkurs recytatorski, zaduszki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group