Oni już świętują

13.10.2013   Autor: Redakcja
---

Nauczyciele placówek podległych gminie Piła, jak co roku spotkali się podczas miejskiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz życzeń nie zabrakło również nagród.

Pani Wanda Wiśniewska jest nauczycielem od ponad 20 lat. Ta praca to całe jej życie. Nagroda przyznana przez prezydenta Piły to dla niej ogromna satysfakcja.

- Bardzo mnie to cieszy, że moja praca została zauważona. To dla mnie dowód na to, że idę w dobrym kierunku – mówi Wanda Wiśniewska, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile.

W tym roku nagrody pieniężne prezydenta Piły w wysokości od 2 200 do 2 800 zł otrzymało 30 nauczycieli. Nagrody rozdawali jednak również dyrektorzy poszczególnych placówek. W Zespole Szkół nr 2 w Pile otrzymało je 36 pedagogów i blisko 20 pracowników szkoły.

- Ci, którzy je dostali zasługiwali na nie. Może to trochę populistycznie zabrzmi, ale oczywiście chciałbym wręczyć je wszystkim – mówi Grzegorz Wądołowski, dyrektor ZS nr 2 w Pile.

Pilskie szkoły podobnie jak i inne polskie placówki zmagają się z niżem demograficznym. W tym roku szkolnym w gminie Piła uniknięto jednak zwolnień.

- Udało się tak zorganizować pracę, iż nie musieliśmy zwolnić żadnego nauczyciela – mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miasta w Pile.

Na zakończenie zatem nie pozostaje nic innego, jak życzyć nauczycielom wszystkiego dobrego oraz wyższego przyrostu naturalnego.

Przeczytaj więcej o: pila, szkola, nagrody, dzień nauczyciela,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group