Lekkoatleci Gwdy z dobrymi wynikami

01.10.2013   Autor: Redakcja
---

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” udanie zakończyli krajowy cykl imprez mistrzowskich startem w  Mistrzostwach Polski Młodzików, które już tradycyjnie są rozgrywane w ramach Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego. Tym razem najmłodsi lekkoatleci startowali na pięknym obiekcie w Radomiu.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Pile, Michał Dobrowolski. W pięknym stylu, z dużą przewagą nad konkurentami wygrał bieg na 110 ppł. Podczas biegu uzyskał bardzo dobry czas 15,07, aż o 0,22 sek. wyprzedził kolejnego zawodnika. Szczególne powody do satysfakcji ma trener Ignacy Krzewiński, bowiem złoty medal Michała jest szóstym zdobytym przez jego podopiecznych w Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych i jednocześnie już czwartym złotym.

Troje pozostałych zawodników „Gwdy” zaprezentowało się stosownie do swoich aktualnych możliwości. Czternastoletnia Agata Trzaskalska w biegu na 300 m wynikiem 43,83 poprawiła swój  rekord życiowy. Do własnych rekordów niewiele zabrakło Robertowi Kasprzykowi na 2000 m (6:12,98) i Arkadiuszowi Drozdowiczowi na 600 m (1:32,27).

Przed najmłodszymi lekkoatletami „Gwdy” jeszcze dwa starty w Mistrzostwach Wielkopolski LZS we Wrześni 4 października i Mistrzostwach Wielkopolski SZS w Poznaniu 8 października. Patryk Piotrowicz i Adrian Wyrzykiewicz będą kończyć sezon lekkoatletyczny startem w młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Przełajach w Lubiniu 23 listopada, które będą eliminacją do reprezentacji Polski na Przełajowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie, odbywające się 9 grudnia.

Juniorzy Młodsi pilskiej „Gwdy” udanie startowali w Mistrzostwach Wielkopolski LZS , rozgrywanych w ramach VI Memoriału im. Mariana Głuszka. Impreza ta, jest wliczana do wojewódzkiego współzawodnictwa powiatów z Wielkopolski. Impreza była rozgrywana na tartanowym obiekcie w Żerkowie k. Jarocina. W zawodach tych pilscy lekkoatleci zdobyli cztery medale. Wywalczyli je Michał Lamtschek srebro - skok wzwyż - 180 cm, Jakub Pirsz brąz – 200 m – 23,44, Dawid Michalski brąz – kula – 12,43, sztafeta 4 x 100 m chłopców brąz w składzie: Jakub Pirsz, Michał Lamtschek, Jakub Marciniak, Henryk Kantorowski – 46,19. Startujący poza konkursem średniodystansowiec – 18-letni Adrian Wyrzykiewicz uzyskał w biegu na 400 m dobry rezultat 51,84, bijąc własny rekord życiowy.

Źródło: Zbigniew Łapacz

Zdjęcie: mosir.radom.pl

Przeczytaj więcej o: pila, mlodziez, gwda, lekkoatletyka, medale,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group