"Krystian nie zawiódł" - pilanin brązowym medalistą MP

16.08.2013   Autor: Magdalena Lach
---

W Łodzi odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pilski Sokół reprezentował Krystian Romel, który podczas mistrzostw osiągnął największy sukces w swojej sportowej karierze.

Krystian nie zawiódł naszych oczekiwań i wywalczył brązowy medal - tak podsumowuje sukces swojego podopiecznego Sławomir Nowicki, trener WKS Sokół Piła.

Po wygranych walkach w turniejach strefowych w OOM startowało po ośmiu zawodników. Pilanin bez większych przeszkód przebrnął przez fazę eliminacyjną.

W walce o finał zmierzył się z ubiegłorocznym mistrzem Europy Erykiem Giermakiem z Gwardii Chojna. Po przegranej pierwszej rundzie Krystian Romel zaczął odrabiać straty i od połowy drugiej rundy  miał przewagę, jednak sędziowie przyznali wygraną jednym punktem Giermakowi - Pozostaje niedosyt, ale myślimy że za rok będzie lepiej - zapowiada Nowicki.

W walce  o medal Romel pokonał faworyta do wyjazdu na mistrzostwa świata, Sebastiana Szkatułę z Concordii Knurów - KO w 2. rundzie. Był to jedyny nokaut w tych mistrzostwach.

Teraz pozostaje jedynie czekać na kolejny sukces pięściarzy pilskiego Sokoła, którzy pomimo ciężkich warunków treningowych po raz kolejny godnie reprezentują Piłę na arenie ogólnopolskiej.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group