Asta Video Fest

Augustyn najbiedniejszym

06.08.2013   Autor: Redakcja
---

Od 1 stycznia hurtownie i sklepy nie będą płacić podatku Vat, za żywność przekazaną organizacjom pozarządowym, które zajmują się pomocą dla najbiedniejszych.

Sprawić to ma poprawka do ustawy, której autorem jest senator Mieczysław Augustyn. Dzięki noweli – jak podkreślił polityk Platformy Obywatelskiej – organizacje pozarządowe, będą mogły wspomóc państwo, w służebnej roli niesienia pomocy najbiedniejszym. Jest to o tyle ważne, że pieniędzy na ten cel zarówno z budżetu państwa, jak i z funduszy pomocowych Unii Europejskiej, będzie mniej niż do tej pory.

- W Polsce jest około 2 milionów dzieci wymagających dożywiania, dotychczasowe programy się kończą i zostaną zastąpione przez nowe. Jednak zamiast dotychczasowych 500 milionów euro, będziemy mieli tylko 300 milionów. Poprawka pozwoli zatem na wypełnienie tej luki. Dzięki noweli również, firmy nie będą musiały utylizować żywności, która nadaje się do spożycia– mówił M. Augustyn.

Przedstawiając poprawkę i jej dobrodziejstwo dla najbiedniejszych, Mieczysław Augustyn nawiązał do słynnej sprawy piekarza, który przed laty popadł w kłopoty, po tym kiedy przekazał chleb dla najbiedniejszych. Według senatora Platformy Obywatelskiej od 1 stycznia 2014 roku taka sytuacja już się nie powtórzy, tym bardziej, że nowelizację ustawy popiera również Ministerstwo Finansów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group