Warsztaty na Zielonej Dolinie

01.08.2013   Autor: Redakcja
---

12 sierpnia o godzinie 17:00 odbędą się warsztaty w ramach projektu "Książka jest ok". Gościem będzie Krystyna Lipka-Sztarbałło, ilustratorka książek dla dzieci.

Warsztaty odbędą się na placu zabaw przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Jeśli tego dnia będzie padał deszcz, spotkanie zostanie przeniesione do filii nr 9 PiMBP, przy ulicy Wenedów 8A. Warsztaty są inspirowane książką koreańskiej pisarki Heekyoung Kim pt. "Dokąd iść? Mapy mówią do nas", do której ilustracje wykonała pani Krystyna.

Krystyna Lipka-Sztarbałło jest architektem i ilustratorką. Autorką ilustracji do ponad 30 książek dla dzieci, wydanych w Polsce i za granicą. Laureatką licznych nagród krajowych i medalu BIB 2001. W 2001 r. została wpisana na Międzynarodową Listę Honorową IBBY, za ilustracje do opowiadania Anny Onichimowskiej "Sen, który odszedł". Uhonorowana Medalem Polskiej Sekcji IBBY 2012, za całokształt twórczości i Pegazikiem 2013.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile oraz Rada Osiedla Koszyce, zapraszają dzieci, młodzież oraz całe rodziny, do wzięcia udziału w warsztatach. Dzień później, spotkanie z panią Krystyną  odbędzie się w Okalińcu, o godzinie 11:00, przy świetlicy wiejskiej.

fot. facebook.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group