Wakacje z TPD

03.07.2013   Autor: Redakcja
---

Turnieje piłkarskie, wycieczki, rajdy piesze i rowerowe, pikniki oraz półkolonie – to tylko przykłady wakacyjnej oferty Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Wakacyjny sezon z pilskim TPD rozpoczął się wycieczką, w której uczestniczyła młodzież chora na cukrzycę. W turystyczno-rekreacyjno-rehabilitacyjnym wypadzie do ZOO Safari w Świerkocinie k/Gorzowa Wlkp i Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich k/Gorzowa Wlkp. uczestniczyło 50 osób. Uczestnicy obejrzeli z bliska 600 zwierząt z 40 gatunków, żyjących na co dzień w warunkach naturalnych w Afryce, Azji, Australii, Ameryce i Europie.

- Wycieczka pozwoliła także chorym dzieciom wzajemnie się poznać, zintegrować oraz sprawdzić możliwości funkcjonowania w odmiennych warunkach niż w domu i szkole. Wielkie podziękowania za organizację wycieczki należą się: właścicielce ZOO Safari Renate Rasmusen, przewodnikowi Andrzejowi Niśkiewiczowi oraz Gminie Piła, która dofinansowała imprezę w kwocie 2 tys. zł – relacjonuje Leszek Raźniewski, prezes Zarząu Okręgowego TPD w Pile.

TPD w Pile ma również bogate plany na resztę wakcji. Kolonię na Słowacji będą miały dzieci ze Złotowa. Od 1 lipca do końca sierpnia odbędzie się wiele turnusów półkolonii w Pile, Czarnkowie, Krzyżu, Okonku i Złotowie dla ok. 400 osób. Poza tym w Wągrowcu, Rogoźnie, Łobżenicy, Wyrzysku i wielu mniejszych miejscowościach zorganizowane będą: turnieje piłkarskie, wycieczki, rajdy piesze i rowerowe i pikniki.

- Przewidujemy, że w tych imprezach wexmie udział blisko 2 tys. uczestników. Mamy tez ofertę dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, ktore pojadą na turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe do Mielna, Sianożętów i Sarbinowa – zapowiada L. Raźniewski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group