Kalendarium

piątek 17 Luty 2017

Wystawa poplenerowa CZŁOPA 2016

Miejsce: Galeria Sztuki BWA i UP w Pile

Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zaprasza 17 lutego 2017 roku (piątek) o godz. 19.00 na otwarcie wystawy poplenerowej pt. 40. Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – CZŁOPA 2016.

„GRA Z CZASEM” 40. Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – Człopa 2016

“W tym świecie czasy są dwa, czas mechaniczny i czas ciała. Pierwszy jest równie sztywny i metaliczny, co ciężkie żelazne wahadło, które kołysze się w te i nazad, w te i nazad. Drugi zaś wije się i podryguje jak kałamarnica w zatoce. Pierwszy jest nieprzejednany, zaprogramowany z góry. W drugim decyzje podejmuje się na gorąco.”

Alan Lightman, Sny Einsteina

Niezwykłe marzenia senne zawarte w książce Alana Lightmana ,,Sny Einsteina” zainspirowały mnie i chciałbym aby stały się pewnego rodzaju tłem do refleksji nad istotą czasu w sztuce. Twórczość artystyczna odnosi się w sposób szczególny do czasu w którym żyjemy. Dryfuje pomiędzy różnymi procesami i wzajemnymi stosunkami, których doświadczamy w codzienności. Czas w sztuce staje się swobodną drogą do refleksji nad sztuką, poszerzeniem wewnętrznych myśli i spostrzeżeń.

Dariusz Zatoka

Uczestnicy:
Alfred Aszkiełowicz – Chodzież, Mariusz Gutowski – Poznań, Paweł Flieger – Poznań, Jakub Malinowski – Poznań, Marta Mrówka – Piła, Rafał Łuszczewski – Piła, Lucyna Pach – Piła, Marta Tomaszewska-Gruszka – Gdańsk, Dariusz Zatoka – komisarz artystyczny – Poznań.

Data: 17 Luty 2017 - 11 Marzec 2017

Godzina rozpoczęcia: 19:00

Miejsce: Galeria Sztuki BWA i UP w Pile

Adres: ul.Okrzei 9/2, 64-920 Piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.