Kalendarium

środa 16 Maj 2018

Wyścig Kolarski Bałtyk – Karkonosze Tour

Miejsce: Rozpoczęcie pętli i meta przy Hali Sportowo-Widowiskowej

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Bałtyk – Karkonosze Tour”, to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich rozgrywanych w Polsce, zaliczany do elitarnego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. W tym roku, krajowa i europejska czołówka kolarska powraca na trzcianeckie ulice!

Tegoroczny „Bałtyk – Karkonosze Tour” odbędzie się w dniach 16 – 20 maja. Pierwszy etap na dystansie 173,8 km rozpocznie się w Kołobrzegu, a zakończy w Trzciance, gdzie blisko 200 kolarzy ścigać się będzie również podczas atrakcyjnie przygotowanych pętli w naszym mieście.

Zgodnie z harmonogramem przysłanym przez organizatorów zawodów – Towarzystwo Kolarskie „Karkonosze Tour” w Jeleniej Górze, kolarze wyruszą z Kołobrzegu o godz. 13:15. Do gminy Trzcianka zawitają pomiędzy godziną 16:52 a 17:17, kiedy to przejadą drogą wojewódzką nr 178 przez Niekursko. Do Trzcianki peleton wjedzie między godz.17:00 a 17:26. Trasa przez miasto będzie wiodła ulicami: 27 Stycznia, Mochnackiego, Żeromskiego – gdzie przy Hali Sportowo-Widowiskowej rozpocznie się wyścig na trzech pętlach po Trzciance ulicami: Żeromskiego, Fałata, Wieleńska, Staszica, Mickiewicza, Matejki, Broniewskiego, Mickiewicza, Prosta, Żeromskiego. Meta wyścigu znajdować się będzie przy Hali Sportowo-Widowiskowej, a zakończenie rywalizacji przewidziano pomiędzy godz.17:21 a 17:50. Następnie podziwiać będziemy mogli ceremonię dekoracji zwycięzcy i liderów poszczególnych klasyfikacji. Organizator przewiduje cztery klasyfikacje: indywidualna klasyfikacja generalna, klasyfikacja górska, klasyfikacja aktywnego oraz klasyfikacja młodzieżowa. Nie zabraknie również atrakcji towarzyszących zmaganiom kolarzy.

Warto przypomnieć, że ostatni raz, wyścig kolarski tak dużej rangi zawitał do Trzcianki siedemnaście lat temu! Wówczas, 14 czerwca 2001 roku, w naszym mieście rozpoczął się V etap Trzcianka – Sieraków, o długości 146 kilometrów.

W ubiegłorocznej edycji wyścigu najlepszy okazał się Marek Rutkiewicz, reprezentant kraju oraz wielokrotny Mistrz Polski w kolarstwie szosowym. Na starcie stanęło 21 drużyn z Polski (w tym CCC Sprandi Polkowice – uczestnicy Giro d’Italia 2017), Holandii, Ukrainy, Kazachstanu, USA, Ukrainy, Litwy, Czech, Niemiec, Austrii, Norwegii, czy Szwecji, a także Reprezentacje Narodowe Ukrainy i Słowacji. Nie zabraknie także telewizji ogólnopolskich. Podobnie będzie w tym roku w Trzciance!

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Trzcianki do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym! Nie na co dzień jest przecież okazja spotkać się z czołowymi kolarzami, a także obserwować z bliska profesjonalne zawody stojące na wysokim poziomie o randze europejskiej. Przepraszamy także za utrudnienia w ruchu drogowym, które nastąpią w czasie wyścigu.

XXVI Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Bałtyk – Karkonosze Tour” – Trzcianka 16 maja 2018 r.!

Data: 16 Maj 2018

Godzina rozpoczęcia: 16:50

Miejsce: Rozpoczęcie pętli i meta przy Hali Sportowo-Widowiskowej

Adres: Trzcianka, ul. Żeromskiego

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.