Kalendarium

niedziela 22 Styczeń 2017

Koncert Noworoczny Edward Czerny – swing i jazz

Miejsce: Teatr Miejski

Wyjątkowy Koncert Noworoczny
Edward Czerny – swing i jazz
Koncert jubileuszowy z okazji 100. rocznicy urodzin artysty
Wykonawcy: Eljazz Big Band Józef Eliasz – bandleader Anna Serafińska – wokalizy, improwizacje, piosenki
Aleksandra Kopacz (uczennica PSM w Pile, 7 lat) – śpiew
Dawid Czernik – improwizacje skrzypcowe i kontrabasowe

22 stycznia 2017 r., godz.19.00
Teatr Miejski w Pile, pl. Staszica 1
Koncert noworoczny z okazji 100. rocznicy urodzin Edwarda Czernego, króla swingu i ojca polskich big bandów. W wykonaniu 17-osobowego Eljazz Big Bandu pod dyrekcją bandleadera Józefa Eliasza zabrzmią beguiny, walce, boogie, bebopy i fokstroty w oryginalnych instrumentacjach kompozytora., jak również standardy jazzowe skomponowane przez artystę dla własnego big bandu, występującego pod nazwą Orkiestra Taneczna Polskiego Radia pod dyrekcją Edwarda Czernego.
Wokalistką, która perfekcyjnie opanowała różnorodny stylistycznie i formalnie repertuar projektu „Edward Czerny – swing i jazz”, jest Anna Serafińska. Wyrazista osobowość artystyczna, posiadająca dzwięczne cztery oktawy Violetty Villas, umiejętność śpiewania różnymi technikami i stylami wokalnymi Urszuli Dudziak, niezrównana wykonawczyni kantylen Ireny Santor i swingowych kreacji tekstów Danuty Rinn.
Z towarzyszeniem Eljazz Big Bandu wystąpi swingująca, ośmioletnia Marysia Warsztocka, w jednym z dziecięcych szlagierów Edwarda Czernego z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, zatytułowanym Moja lala ma na imię Kasia, z krótką lecz niełatwą wokalizą.
Edward Czerny uważany jest za twórcę polskiej powojennej muzyki rozrywkowej
i prekursora polskiej, jazzowej muzyki orkiestrowej w 2. połowie XX wieku. Od 2004 roku rodzinna Fundacja im. Edwarda Eberharda Czernego, posiadająca pełnię praw do twórczości artysty, zorganizowała ponad sto koncertów monograficznych, które pozostawiły niezapomniane wrażenia artystyczne w sercach i pamięci miłośników muzyki rozrywkowej, fanów bigbandowego jazzu oraz entuzjastów tańców towarzyskich, standardowych i latynoamerykańskich.
Bilet w cenie 40 zł do kupienia w kasie Regionalnego Centrum Kultury.

Data: 22 Styczeń 2017

Godzina rozpoczęcia: 19:00

Miejsce: Teatr Miejski

Adres: Piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.