Pozostałe

Noc w Lesie - UAM w Pile

Nadnotecki Instytut UAM w Pile we współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra i Polskim Towarzystwem Leśnym - Kołem przy UAM w Pile oraz Kołem przy Nadleśnictwie Zdrojowa Góra już po raz trzeci organizują wydarzenie popularnonaukowe poświęcone nocnym tajemnicom lasu i jego mieszkańców.
Tegoroczna edycja poświęcona będzie skrytym nocnym łowcom – nietoperzom. Uczestnicy „Nocy w Lesie” będą mieli możliwość poznać różnorodność gatunkową tych latających ssaków, ich znaczenie w przyrodzie i sposoby ochrony. Wydarzenie podzielone będzie na dwie części: kameralną, odbywająca się w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile, przy ul. Kołobrzeskiej 15, podczas której odbędą się prelekcja i warsztaty chiropterologiczne oraz na część terenową – wieczorno-nocna wycieczka z chiropterologiem do lasu na poszukiwanie nietoperzy. Podczas wycieczki uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jakie metody i narzędzia stosuje się do wykrycia obecności nietoperzy, oraz jakie gatunki można spotkać w naszych lasach. Trasa wędrówki będzie wiodła fragmentem Rynny Jezior Kuźnickich przez leśnictwo Łubianka (zbiórka parking leśny przy Leśniczówce Łubianka, w połowie drogi pomiędzy Dobrzycą a Starą Łubianką). Wycieczkę zakończymy wspólnym ogniskiem.
Wydarzenie ma charakter otwarty, wstęp jest wolny a osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej lub po okazaniu zgody rodzica/prawnego opiekuna.
Data:
piątek, 27 maj 2022 r.

Godzina:
18:00

Miejsce:
Nadnotecki Instytut UAM w Pile
Inne wydarzenia
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group