Polecamy

Inscenizacja "Styczniowy bój o Trzciankę"

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę powrotu Trzcianki do Macierzy, która okraszona będzie wyjątkową inscenizacją "Styczniowy bój o Trzciankę". Podobna inscenizacja była organizowana przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance w 2014 roku, tegoroczne wydarzenie zapowiada się niezwykle efektownie ze względu na obecność wielu grup paramilitarnych i muzeów z regionu.
 
W niedzielę (26 stycznia 2020 r.) o godz.13:30 na terenie dworca PKP w Trzciance wystąpią: Stowarzyszenie Theatrum Historica, Pilskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Militarnej Historii Bornego Sulinowa, Muzeum Wału Pomorskiego, Twierdza Piła, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej i Archeologii Wojskowej "Rajtar", Stowarzyszenie Patriotyczno-Historyczne 1939, Moto - Military Stary i Młody Koszalin, GRH-JEDLINY 102 Elegia, GRH Kampfgruppe NORD, GRH Dąbrowa oraz GRH Kolmar.
 
W pokazach udział weźmie m.in. czołg T-34, a na przybyłych czekać będzie darmowa grochówka!
 
Natomiast 27 stycznia (poniedziałek) o godz.12:00 - burmistrz Trzcianki i przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki złożą kwiaty pod krzyżem upamiętniającym powrót Ziemi Trzcianeckiej do Macierzy.
 
Data:
niedziela, 26 styczeń 2020 r.

Godzina:
13:30

Miejsce:
na terenie dworca PKP w Trzciance
Inne wydarzenia
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group