Posprzątajmy hospicyjny ogródek

12.04.2019|Autor: Redakcja

Sprzątanie hospicyjnego ogródka – już w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. Pierwsze stacjonarne hospicjum w Pile jest już gotowe. Teraz trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół.

– Chcesz coś zrobić dla hospicjum i masz czas w niedzielę? To zapraszamy. Będziemy grabić, sprzątać, trochę sadzić, rozsypywać korę. Zabierz grabie, sąsiada i dobry humor. Czekamy właśnie na Ciebie, będziesz miał swój udział w tym naszym wspólnym dziele – czytamy na Facebooku Hospicjum w Pile.

Pilskie Hospicjum otrzymało z budżetu miasta 200 tys. złotych dotacji na zakup wyposażenia.

– Udało nam się znaleźć takie środki, które umożliwią zakup sprzętu i doposażenie hospicjum, a w związku z tym podpisanie kontraktów. Dzisiaj najważniejsze, by doprowadzić do tego, żeby ten piękny obiekt z dobrym wyposażeniem zaczął służyć chorym
– powiedział podczas podpisania umowy Piotr Głowski, prezydent Piły.

W budynku hospicjum nadal trwają odbiory, co nie pozwala jeszcze na przeniesienie biura, wyposażanie sal czy rozpakowywanie jakiegokolwiek sprzętu.

– W ramach kontraktu z Urzędem Marszałkowskim mamy wyposażenie medyczne, czyli łóżka, szafki, wyposażenie punktów pielęgniarskich, tego typu sprzęt jak ultrasonograf, ssaki i inne sprzęty medyczne zakontraktowane w ramach pieniędzy unijnych. Natomiast zostaje jeszcze cały sprzęt i umeblowanie niemedyczne, masa rzeczy do zakupienia. Zostaje też urządzenie kuchni i sali fizykoterapii, a to jest możliwe właśnie dzięki takim dotacjom jak ta, co bardzo ułatwi nam otwarcie obiektu – mówił dr Paweł Wiszniewski, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym.

Każdy z pilan może wesprzeć hospicjum także poprzez przekazanie 1% podatku.

Przeczytaj więcej o: dr Paweł Wiszniewski, hospicjum w pile, pilskie hospicjum, piotr glowski, Posprzątajmy hospicyjny ogródek, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym, prezydent Piły, zbiórka na hospicjum w pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.