Dwie nowe karetki dla Szpitala Powiatowego

12.04.2019|Autor: Mateusz Manthai

Dwie karetki kupił Szpital Powiatowy im. prof. Romana Drewsa w Chodzieży. Poprawi się bezpieczeństwo pacjentów i komfort pracy ratowników chodzieskiej placówki.

Poprawi się komfort pracy ratowników. Wnętrza karetek są poszerzone, co pozwala na lepszy dostęp do pacjenta. Nie bez znaczenia jest także światowej klasy wyposażenie.

– Mamy tutaj dwie nowe karetki z całym sprzętem. Plecaki, defibrylatory, pompy infuzyjne, ssaki, respiratory. Wszystko jest nowe – cieszy się Dariusz Gapiński, ratownik medyczny.

Poprzednie karetki były wysłużone – nowe niebawem zaczną służbę.

– Od kwietnia tego roku ratownictwo medyczne po kilku latach nieobecności wróciło do Szpitala Powiatowego, stąd potrzebny był zakup transportu medycznego. Szpital z własnych środków zakupił dwie karetki specjalistyczne, w pełni wyposażone, zdolne do udzielania pomocy w stanach zagrożenia życia – przekonuje Krzysztof Szplit, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

Koszt nowych pojazdów to niespełna milion złotych. Chodzieski szpital sfinansował zakup karetek w całości ze środków własnych.

Przeczytaj więcej o: Dariusz Gapiński, Dwie nowe karetki dla Szpitala Powiatowego, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chodzieży, karteki chodzież, Krzysztof Szplit, ratownik medyczny, szpital powiatowy chodzież, szpital w chodzieży

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.