Uwaga kierowcy! Utrudnienia na trasie Wyrzysk-Osiek

11.04.2019|Autor: AK

Trwa budowa drogi na trasie Wyrzysk-Osiek. Kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

– To żywa tkanka komunikacyjna, więc, muszą być utrudnienia, inaczej nie da tego zrobić na tak długim odcinku. Planujemy zakończenie robót w 2020 i siłą rzeczy ten front robót musimy mieć szeroki zasięg. Zaawansowanie już jest spore, na razie jesteśmy w ziemi i próbujemy usunąć wszystkie kolizje i wybudować kanalizacje, ale za chwilę będzie widać efekty, które wiążą się z samą drogą, czyli wykonanie poszerzenia i rozpoczęcie robót bitumicznych – tłumaczy Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 242 na odcinku Wyrzysk – Osiek nad Notecią pochłonie niemal 30 mln zł, z czego ponad 20 mln to dotacja unijna. Prace remontowe obejmą ponad 4 km drogi od skrzyżowania z ul. Przemysłową w Wyrzysku, do granicy z Osiekiem nad Notecią.

Drogowcy poszerzą drogę do 7 metrów. Ponadto zostaną przebudowane skrzyżowania, zatoki autobusowe, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa, a na koniec zostanie zagospodarowana zieleń. Droga będzie gotowa we wrześniu 2020 roku.

Przeczytaj więcej o: droga wyrzysk osiek, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, paweł katarzyński, remont drogi wyrzysk osiek, remonty dróg osiek, remonty dróg wyrzysk, Uwaga kierowcy! Utrudnienia na trasie Wyrzysk-Osiek

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.