Komarowski – Głowski. Bezpośrednie starcie

11.04.2019|Autor: Redakcja

Kolejna odsłona wojenki pilsko-pilskiej, a może już bezpośrednie starcie pomiędzy Piotrem Głowskim, a Eligiuszem Komarowskim. Tym razem poszło o planowaną budowę zakładu, który miałby przerabiać odpady komunalne. Obaj samorządowcy nie szczędzili pod swoim adresem ostrych słów.

Od kilku dni w Pile pojawiało się wiele informacji dotyczących budowy na osiedlu Górnym sortowni odpadów komunalnych. O fakcie tym poinformował starosta Eligiusz Komarowski. Inwestor z planów się wycofał, a prezydent Piotr Głowski przeszedł do ofensywy.

– Wierzę, że Pan Komarowski będzie się w piekle smażył i tu moje przekonanie jest duże, za swoje kłamstwa, ale mam nadzieję i ta moja wiara jest wielka, że znajdzie się taka prokuratura i taki sąd, który doprowadzi do skazania za to co dzieje się między innymi z tymi dokumentami w sprawie Śmiłowa – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

W ocenie prezydenta Piły starosta pilski co jakiś czas podsyca nieprawdziwe informację wzbudzając w mieszkańcach strach. Tak zdaniem Piotra Głowskiego było w przypadku kamienicy przy Śródmiejskiej, budowie wytwórni mas bitumicznych, czy teraz właśnie przy sortowni odpadów. Z zarzutami tymi nie zgadza się za to starosta Eligiusz Komarowski. Twierdzi on, że miasto wszystkie te inwestycje planowało, a wycofało się tylko i wyłącznie po sprzeciwie mieszkańców i jego samego.

– Nie rozumiem tego histerycznego ataku Pana Piotra Głowskiego na moją osobę. W związku z tymi oszczerstwami, które dotyczą bezpośrednio mojej osoby, pracy moich współpracowników, urzędników tego starostwa podjąłem już pierwsze czynności prawne. Myślę, że postępowanie pójdzie dwutorowo – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Czyli jak przekonuje starosta pilski będzie postępowanie karne jak również cywilne. Który z nich w tym sporze ma rację? Będzie to musiała rozstrzygnąć prokuratura i ewentualnie sąd. To już nie pierwsze postępowanie jakie organy ścigania będą prowadzić w sprawie Komarowski-Głowski.

Przeczytaj więcej o: eligiusz komarowski, Komarowski - Głowski. Bezpośrednie starcie, piotr glowski, prezydent Piły, starosta pilski, wojenka pilsko pilska, wojna pilska

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • pilanin

  Bezpośrednie starcie? Miałem nadzieję, że ta informacja to zapowiedź walki bokserskiej obu panów. To byłoby bezpośrednie starcie.

 • Mateusz

  Panowie, mam nadzieję że czytacie te komenatrze i coś z tym zrobicie. Dlaczego nie jesteście razem! Dla nas! Dla Pilan! Tylko robicie jak w rządzie jeden drugiemu wytyka zamiast pomóc, doradzić. Przykro się robi jak się na to wszystko patrzy.

  • Jan

   To wszystko wynika z faktu, że PO nie umie przegrywać i być konstruktywną opozycją. Cały czas nie pozbierali się po stracie władzy w powiecie w 2014 roku. Ja tutaj niestety nie widzę żadnej szansy na porozumienie. I to jest przykre.

  • Grajux

   Racja. Wspólnie by osiągnęli zdecydowanie więcej, ale to polityka więc tutaj nie ma szans na takie wspólne działanie dla dobra miasta i regionu. Niestety dla większości liczą się tylko polityczne przepychanki i samo to, że ktoś należy do innej partii przekreśla współpracę.

   Jak dla mnie nie liczy się kto jest z jakiej partii tylko aby działał dla dobra regionu a kłótnie nie pomagają. Tym bardziej w samorządzie powinno być dbanie o region.

   • Mateusz

    I tu myślałem że w Pile będzie inaczej bo wiadomo że za wiele w naszym rządzie nie zdzialamy ale tu u nas, na naszym podwórku może coś jeszcze uda się zmienic i panowie spróbują się jakoś dogadać.

    • Grajux

     W żadnym samorządzie nie powinno być takiej polityki tylko powinni dla dobra regionu wszystko robić. Jednak w Polsce każdy polityk patrzy byle tylko dobrze wypaść itp a nie by spowodować coś dobrego.

 • Kotwiłło Barnaba

  Tracą energię na bzdury, jak przedszkolaki. . . do roboty panowie ! . . ciężkiej roboty !

 • Gosc12

  Od ilu lat rzadzi P. Glowski, od ilu P. Komarowski i pytanie od kiedy zaczal sie ten cyrk?

  • s

   od wtedy kiedy w powiecie PO straciła większość i pan Głowski i jego pazie nie są w stanie się z tym pogodzić, a że Komarowski go punktuje, to już inna bajka

   • Gosc12

    Byly tez wybory prezydenckie,P. Glowskiego z P. Kosmatka i takiego poziomu jak teraz nie bylo. A teraz co chwila burza w szklance wody i caly czas z jednej strony.

    • tak działa obity mózg

     niektórzy nie potrafią opanować zamiłowania do zadawania ciosów nie tylko na ringu ale też w życiu codziennym (w tym też rodzinnym)

    • darek

     pamiętam czasy Z. Kosmatki i choć nigdy na niego nie głosowałem to z perspektywy czasu jawi się on jako człowiek z klasą, przy którym obaj panowie rządzący obecnie są jak przedszkolaki w krótkich portkach.

 • TWOJAOSOBA

  “Moja osoba”, “na moją osobę”, “mojej osoby”. Panie Komarowski, Pan się podszkoli troszkę z ojczystego języka. Nie można powiedzieć “mnie”, “na mnie”? To podpowiem: można. A nawet trzeba… już pomijam, że używanie tego typu określeń, jak mowa o sobie w… trzeciej osobie bardzo słabo świadczy. Bowiem to ewidentne poczucie kompleksów sprawia, że niektórzy zaczynają mówić o sobie w trzeciej osobie. Jest to totalna językowa schizofrenia.

 • Tadeusz Świerski

  Moim zdaniem usunąć starostwo inikt nikogo nie będzie oczernial a wtedy wyjdzie szydło z worka

 • piotr

  Miasto Piła staje się coraz bardziej składowiskiem śmieci . Pan Prezydent traci kontrolę , Policja , Straz Miejska i lokalne samorządy nie dają rady . Zadaję pytanie po jaką CHOLERĘ ta banda dorobkiewiczów i nieudaczników pcha się do władzy ? Wystarczy Prezes CEBULARZ szef miejskiej spółki z rocznym opóźnieniem oddania miejskiej inwestycji bez dymisji . To miasto to parodia . Każdy bez wyjątku dba tylko o wpływy partii lub rodziny . Skandal !

 • porucznik

  Co to za tytuł materiału …..?? Brzmi jak tytuł kolejnego sequel’u “Obcego” ……

 • Kolo

  Bycie na tych tymczasowych stołkach właśnie ma również takie przykre strony. Niech się barany kłócą. Niech myślą, że społeczeństwo ich źle ocenia. Dobrze im tak. Tylko apeluje do większości społeczeństwa: bądzcie pewni siebie – miejcie świadomość że jesteście lepsi od tych dwóch cymbałów. Bo przecież my mamy swoje właściwe życie. Te dwa bobki są tylko na chwile i jak im się żyłki na czole pojawiają bo się boją utraty pozycji. My swoja wartosc znamy. A te dwa bobki? Żyją w ułudzie, że są kimś lepszym, że im się należy… nie prawda. Jak nam nie podpasujecie bobki to was zmienimy. Bo wy jesteście tam tylko dlatego, że zagłosowaliśmy. I nie jest tak jak wam się wydaje bobki, że my jesteśmy naiwnym i głupim społeczeństwem i kupimy wszystkie wasze wypowiedzi i wasze gównoburze. Powiem więcej jak będziecie się tak na sobie skupiać to was obu pogonimy w następnej turze. Wasze zadanie jest nam służyć! Służyć nam! A nie na odwrót! Basta..,, PS jak skończą sie wasze rządy – rozliczymy. Nie liczcie na to żd zapomnimy.