Szpital w Wałczu nagrodzony

30.03.2019|Autor: Redakcja

107. Szpital Wojskowy w Wałczu został uhonorowany diamentowym statusem ESO Angels. Jest to najwyższe wyróżnienie międzynarodowej organizacji, a nagrody przyznawane są dla wybranych oddziałów neurologicznych, które sprawnie przeprowadzają działania związane z udarem mózgu.

Kiedyś nie było takich możliwości, takich sposobów leczenia oraz takiego zorganizowania pracy  wielu osób, nie tylko neurologów, nie tylko personelu oddziału neurologii ale też innych komórek organizacyjnych szpitala. Udało na szczęście nam się to wszystko tak zorganizować, że zostało to uhonorowane tą nagrodą, nagrodą statusu diamentowego – mówi Marcin Rogoziewicz, kierownik oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym w wałeckim szpitalu.

Status diamentowy to najwyższe wyróżnienie międzynarodowej organizacji Angels, ściśle współpracującą z Europejską Organizacją Udarową. Nagroda jest przyzwana co kwartał za właściwe i wielospecjalistyczne postępowanie z chorym na udar mózgu. Oceniana jest liczba pacjentów leczonych trombolitycznie, czas podania leku od chwili przyjazdu do szpitala i ocena wdrożonej profilaktyki.

W 107. szpitalu wojskowym w Wałczu czas leczenia trombolitycznego to mniej niż 40 minut. Tak sprawne działanie jest wynikiem współpracy oddziału neurologii z pododdziałem udarowym z izbą przyjęć, zakładem radiologii i konsultantami szpitala.

Przeczytaj więcej o: 107 Szpital Wojskowy, europejska organizacja udarowa, marcin rogoziewicz, szpital, walcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Pacjent

  Przez miesiąc nie została udzielona mi pomoc w szpitalu 107 lekarze strasznie opieszali ignorowali skierowania przyjęcia na oddział neurologiczny i diagnostyki moje wizyty w tym że szpitalu wyglondały w następujący sposób że czekając na lekarza z bólu leżałem na podłodze A jeden doktor p Suliński zlecił RTG pod kontem złamania kręgosłupa brak słów po badaniu stwierdził że wszystko w porządku i jego też bolały plecy Pani doktor Rogoziewicz za to że powiedziałem że cholernie mocno mnie boli chciała wezwać ochronę klęcząc z bólu u niej w gabinecie pojechałem do innego szpitala i na ostro zostałem przyjęty na oddział i konieczna operacjia reasumując 107 szpital znieczulica arogancja i dziadostwo.

  • Andrzej Walczak

   Ma Pan przy sobie dokumentację medyczną, która potwierdzi ten fakt, że został Pan tak potraktowany? Jeżeli nie, to są zwykłe pomowienia, które są karalne.

   Pozdrawiam