Szpital w Wałczu nagrodzony

30.03.2019   Autor: Redakcja

107. Szpital Wojskowy w Wałczu został uhonorowany diamentowym statusem ESO Angels. Jest to najwyższe wyróżnienie międzynarodowej organizacji, a nagrody przyznawane są dla wybranych oddziałów neurologicznych, które sprawnie przeprowadzają działania związane z udarem mózgu.

- Kiedyś nie było takich możliwości, takich sposobów leczenia oraz takiego zorganizowania pracy  wielu osób, nie tylko neurologów, nie tylko personelu oddziału neurologii ale też innych komórek organizacyjnych szpitala. Udało na szczęście nam się to wszystko tak zorganizować, że zostało to uhonorowane tą nagrodą, nagrodą statusu diamentowego - mówi Marcin Rogoziewicz, kierownik oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym w wałeckim szpitalu.

Status diamentowy to najwyższe wyróżnienie międzynarodowej organizacji Angels, ściśle współpracującą z Europejską Organizacją Udarową. Nagroda jest przyzwana co kwartał za właściwe i wielospecjalistyczne postępowanie z chorym na udar mózgu. Oceniana jest liczba pacjentów leczonych trombolitycznie, czas podania leku od chwili przyjazdu do szpitala i ocena wdrożonej profilaktyki.

W 107. szpitalu wojskowym w Wałczu czas leczenia trombolitycznego to mniej niż 40 minut. Tak sprawne działanie jest wynikiem współpracy oddziału neurologii z pododdziałem udarowym z izbą przyjęć, zakładem radiologii i konsultantami szpitala.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group