Szkoły będą zamknięte – informuje prezydent

28.03.2019|Autor: Redakcja

8 kwietnia prawdopodobnie rozpocznie się strajk nauczycieli. W związku z tym prezydent Piły poinformował o zamknięciu szkół, jeśli do tego strajku dojdzie.

Dziś na stronie Urzędu Miasta Piły pojawił się taki komunikat:

Szanowni Rodzice i Opiekunowie
Najbliższe dni prawdopodobnie będą niezwykle trudne dla nas wszystkich. Zapowiedziany przez nauczycieli strajk, może spowodować, że jako gmina będziemy zmuszeni na czas protestu zamknąć nasze szkoły i przedszkola. Bez pracy nauczycieli, dyrektorzy szkół i przedszkoli nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa dzieciom. Zapowiadany termin rozpoczęcia strajku to 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek). Strajk może potrwać do odwołania.
Piotr Głowski
Prezydent Miasta Piły

Sprawdź, czy twoja szkoła będzie strajkować

Przeczytaj więcej o: które szkoły strajkują piła, piła strajk, piła zamknięte szkoły, strajk nauczycieli piła, Szkoły będą zamknięte - informuje prezydent

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • pilanin

  Mam nadzieję, że rząd nie wymięknie i nie ulegnie szantażom Broniarza, bo z takimi osobnikami się nie negocjuje. Owszem, nauczyciele powinni zarabiać więcej (i zarabiają coraz więcej), ale to wyczynia Broniarz jest nie do przyjęcia. Zresztą to widać w różnych sondażach – większość Polaków nie popiera samego strajku.

  • Ojciec Ósmoklasisty

   Proszę sobie nie wycierać gęby “Bronierzem” ale odnieść się do problemu. Problemem jest nie tylko to że nauczyciele zarabiają zbyt mało ale też to jak rząd premiera Morawieckiego podchodzi do potrzeb nauczycieli. Władza jest głucha na ich oczekiwania stąd taka determinacja. Popieram ich żądania z całego serca. Bądźcie silni i zwarci!

   • Pilanka

    Haha dobre! Elita nauczycieli to kpina.

   • PEDAGOG

    Dzisiejsi nauczyciele w większości nie mają, żadnych podstaw i chęci bycia pedagogami i wychowawcami. Ci najmłodsi i najbardziej zarazem roszczeniowi wykształceni najczęściej przez podobnych sobie doprowadzili poziom nauczania do minimum. Proponuję, podwyższyć im pensje o ten 1000 zł. lecz całkowicie zlikwidować kartę nauczyciela. Niech pracują jak inni min. 40 godz. tygodniowo z urlopem jak każdy, a w wszelkich przerwach jak wakacje, czy święta obowiązkowo prowadzić zajęcia dodatkowe. Jeśli uważają ze karta nauczyciela nie zapewnia im dodatkowych profitów to niech zrezygnują z zawodu. Wszyscy chcą dobrze zarabiać, niedługo lekarze ogłoszą, ze chcą pracować tylko 8 godzin dziennie i zarabiać jak koledzy z sąsiadujących na zachód krajów, a chyba wiemy ze im się zdecydowanie należy bardziej w końcu ratują nasze zdrowie i życie. I tak po kolei, aż w końcu wszystko to pier…..nie, tego chcemy?!

  • Krzysztof gustaw

   PiS – z kłamstwem na ustach kładą się spać, z kłamstwem się budzą. A może pochwaliłbyś się linkami do tych różnych sondaży?!

   • pilanin

    Krzysiu, kłamstwo to możesz zarzucać panu Schetynie, np. w sprawie głosowania nad ACTA2. Proszę bardzo, oto link do pierwszego z brzegu sondażu: https://www.rp.pl/Edukacja/190229449-Sondaz-Polacy-nie-popieraja-strajku-nauczycieli.html

    70 procent ankietowanych przez pracownię IBRiS dla “Faktu” negatywnie
    ocenia potencjalny strajk nauczycieli w czasie matur i egzaminów
    ośmioklasistów.

    • pilanin

     No, Krzysiu, rozumiem, że mowę ci odebrało… I taka z wami dyskusja. Jak brak argumentów to albo wyjeżdżacie z gadką o mowie nienawiści albo o rzekomych kłamstwach, albo jak teraz – nie ma żadnej odpowiedzi.

     • Pilanka

      Popieram Pana.

     • Krzysztof gustaw

      Nic mi nie odebrało! Dla przeciętnego pisowca jest rzeczą niepojętą, że ktoś może mieć zatrudnienie i utrzymywać się z pracy. Wy utrzymujecie się z robienia dzieci, różnych plusów i wszelkiego rodzaju socjalu, gardzicie ludźmi którzy płacąc podatki robią na was, dlatego możecie siedzieć całymi dniami przed kompami i wypisywać swoje “złote myśli”. Co do podanego linka – ni z gruchy ni z pietruchy. Ja mam sondaż z RMF. Tam sprawa wygląda kompletnie odwrotnie. https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ponad-polowa-rodzicow-popiera-strajk-nauczycieli-protesty-za,nId,2903991 także, ile sondaży, tyle opinii.

     • pilanin

      Krzysiu, proszę nie ośmieszaj się. Naprawdę, nie sądziłem, że będziesz podrzucał takie kity jak sonda internetowa na stronie RMF FM 🙂 Jak to w ogóle można porównywać do sondażu IBRiS? No i drugi link (źle go wkleiłeś – to tak na marginesie) z oko press. Czyżbyś nie doczytał? 🙂 Przecież tam też większość jest przeciwko strajkowi. Cyt. “W poparciu dla strajku nauczycieli odbija się polaryzacja polskiej sceny
      politycznej. 47 proc. popiera strajk, 48 proc. jest przeciw.” Strzeliłeś samobója 🙂 I proszę nie wyjeżdżać z inwektywami w moją stronę, bo w tym jesteś prawdziwym mistrzem, w przeciwieństwie do umiejętności prowadzenia merytorycznej dyskusji. Zaznaczyłem na samym początku – uważam, że nauczyciele powinni zarabiać więcej.

     • CEBOS

      100% RACJI

   • kolo

    Natomiast twoi koledzy z PO w sposób transparentny tworzyli majątki swoje i kolegów mając nas za kompletnych kretynów.

  • Grajux

   Gdyby strajk był w trakcie wakacji to nikt by tego nie brał na poważnie. Teraz muszą ich brać na poważnie. Nauczyciele od dawna powinni dostać podwyżki i lepiej jest zdecydowanie podwyżka kwotowa niż procentowa, bo tutaj też chodzi o tych co zaczynają by oni mieli lepiej a nie tylko Ci z najwyższymi pensjami (którzy na podwyżce procentowej zyskują najwięcej).

   Na obietnice rządu złożone nie tak dawno pójdzie około 40 mld złotych a wcześniej każdy słyszał, że pieniędzy nie ma na podwyżki 🙂 Więc niestety nauczyciele zastrajkują.

   Żeby byli lepsi nauczyciele to muszą być lepsze płace.

   • pilanin

    >>>Nauczyciele od dawna powinni dostać podwyżki
    Nauczyciele cały czas dostają podwyżki, ale pan Broniarz stwierdził, że zamieni łyżkę na chochlę. Dają palec, on chce wyrwać rękę.
    Zresztą tak naprawdę tu wcale nie chodzi o nauczycieli, a tym bardziej nie o uczniów, ale o polityczną zadymę.

    • Grajux

     Tak naprawdę dostali niedawno jedną z podwyżek ale to nic w porównaniu do tego co powinni zarabiać.
     Nauczyciele z tego co rozumiem mieli czekać bo usłyszeli od rządu, że nie ma pieniędzy na podwyżki – ale później nagle znajduje się 40 mld złotych na obietnice pod wybory to się zdenerwowali i tyle.

     Ja się nie doszukuję wszędzie polityki. Ogólnie wiadomo, że strajk to zawsze będą patrzeć, że będzie polityczny bo w końcu uderza w partię rządzącą. To jak ma się strajkować aby nie było posądzenia o polityczne rzeczy?

   • AntyPO

    ok
    40h tydz pracy
    26 dni urlopu na rok
    likwidacja:
    karty nauczyciela
    rocznego urlopu platnego

    • Hilary

     I wypłata po przepracowaniu miesiąca A nie z góry

    • Grajux

     Czemu Pan nie został nauczyciel skoro tak jest super ? 🙂 Przecież jest tyle miejsc w szkołach bo często nie mogą znaleźć pracowników.

     Czy Pan by chciał zostać nauczycielem i uczyć tak 30 a nawet 200 uczniów. Dużo rodziców bierze osoby na korepetycje do uczniów podstawówki – czyli albo wiedza dorosłego już jest za mała aby uczyć dziecko z podstawówki – albo nie mają cierpliwości 🙂

     Polecam by jakoś zobaczyć jak lekcja wygląda i jak nauczyciele muszą się użerać z młodzieżą którą rodzice wychować nie potrafią. W niektórych przypadkach nauczyciele powinni dostawać dodatki za pracę w bardzo ciężkich warunkach.

     • toja

      Wszystko działa w dwie strony, jak za ciężko być nauczycielem to proszę przenieść się do korporacji i dostawać premię za realizację planów .

     • Grajux

      Oby to co Pan napisał się nie zdarzyło, co by Pan zrobił jakby nagle z 100 tys osób zrezygnowało z nauczania czy więcej, nie ma tylu chętnych na te stanowiska 🙂 Nikt nikomu nie broni zmienić pracy. Ale takie myślenie jest groźne dla szkolnictwa.

      A Pan nie odpowiedział, skoro jest tak super to czemu Pan nie chciał być nauczycielem? Sama luksusy itp 🙂 Przez zarobki? Czy jakiś inny powód.

 • Godzi

  Zapytanie
  Czy prawdą jest, że Prezydent obiecał strajkującym nauczycielom, że nie stracą pieniędzy za strajk? (Jakieś tam dodatki). Jest to informacja usłyszana od nauczycieli (nie mam jej pełnego potwierdzenia – więc zaznaczam że jest to zasłyszane) i stąd moje zapytanie.
  Jeżeli jest to prawdą to poproszę Pana Prezydenta o wypłatę świadczenia dla mnie na opiekunkę dla dziecka, w trakcie strajku, ponieważ, mój pracodawca nie udzieli mi urlopu w terminie strajku, a na L4 nie pójdę gdyż jestem osobą zdrową i takie świadczenie mi się nie należy.

  • Kasia

   A w wakacje święta też Ci płacą za opiekunkę, jak szkoły są zamknięte? Chore podejście do tematu…

   • Godzi

    Gratuluję Pani zdrowego podejścia do tematu i porównywania wakacji czy też świąt ze stajkiem….

    • Kasia

     Tez jestem matką i mam dwójkę dzieci 7 i 9 lat. Pracuję na pełen etat. Dla mnie bez różnicy, czy to jest strajk, czy piątek przed Wielkanocą, kiedy szkoły są nieczynne. Zapewniam swojemu dziecku opiekę i już. ( tak płatną). Po coś dostaje się 500 zł żeby właśnie w takich sytuacjach nie było problemów. Do tego pełnym sercem wspieram nauczycieli!!! Niech walczą o swoje. Wszystkim się należy żeby godnie zarabiać, także im.

     • Godzi

      Widzi Pani ja mam jedno dziecko i 500 pln nie dostaję… Ale nie to jest tematem dyskusji… Nie podoba mi się to, jak nauczyciele organizują to kosztem dzieci… I naszym rodzców również… Nie podoba mi się gdy byłem świadkiem rozmowy nauczycieli, którzy wręcz z szyderczym uśmiechem na ustach mówili cyt “Głowski mówił, że pokryje nam te dodatki” (jak pisałem zasłyszane)… Jeżeli im to dlaczego nie mi??? Czy z mojej winy będę wynajmował opiekunkę? Jest to oczywiście napisane przeze mnie z pewnego rodzaju przekąsem… Chodzino pewnego rodzaju ideę… Tak jak nie podoba mi się rodzaj wybranego strajku przez nauczycieli, tak nie podoba mi się jak rolnicy blokują drogi, co nie oznacza, że ich w jakimś stopniu nie popieram… Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdaniania wyrażania opinii… Pozdrawiam.

     • Kinga

      A ja nie popieram strajku i już. Nie podoba się to niech spieprzają gdzie indziej. Tyle wolnego mają, praca od 8, wolne weekendy, wakacje ferie i jeszcze źle. Żeby się nie przepracowali leniwcy czasem. Pff!

     • Ehh

      Widzę, że Pani nie zna żadnego nauczyciela bliżej i kompletne bzdury Pani pisze. Wolne weekendy – a prace klasowe to się same sprawdzają, lekcje same się przygotowują. Wolne ferie i wakacje? To że do szkoły nie przychodzą dzieci to nie znaczy, że nauczyciele też. Rady pedagogiczne, spotkania nauczycieli z dyrekcją, rozmowy nad możliwymi zmianami, które poprawią efektywność pracy uczniów. To tylko nieliczne zajęcia jakie mają w trakcie, gdy wasze dzieciaki beztrosko odpoczywają. Owszem mają też dni wolne, ale nie są to 2 miesiące jak wszystkim się wydaje… Człowiek stara się jak może, aby tylko pomóc tym dzieciakom, a potem przychodzi jedna z drugą i jeszcze ma pretensje. A bo to synek ma za dużo zadane, a to córa ma słabą ocenę z matmy. To nie jest w większości problem ze szkołą, czy z dzieckiem, ale z rodzicami, którzy NIE MAJĄ CZASU usiąść z takim młodym człowiekiem do nauki i mu pomóc.

     • Doradca

      Każdy z nas przygotowuje się do pracy jeśli to praca umysłowa- każdy z nas się dokształca każdy z nas zabiera tez prace do domu jeżeli ma odpowiedzialne stanowisko

     • chloniak

      Jesteście ludźmi oderwanymi od rzeczywistości, żyjecie na wygodnym państwowym etacie,macie co roku urlop w wakacje i w ferie, macie swoje pensum a gadacie takie bzdury jakoby kasjerka w pilskim Lidlu zarabiała 6000 złotych. Chcecie chorować to idziecie na chorobowe. Czy można winić rząd za to że zręcznie się wami wysługują Politycy ale to już świadczy o waszej inteligencji. Daleki jestem od negowania waszych żądań płacowych ale trzeba mieć umiar i wiedzieć kiedy. Wychowałem się na powiedzeniu “obyś cudze dzieci uczył” i w tym jest wiele prawdy choć dziś nauczycieli jest coraz mniej a coraz więcej pracowników zatrudnionych w szkole. Właśnie znajoma otrzymała sms że na 8 ma zapewnić sobie wolne bo wy strajkujecie, no to już Q…a przesada nawet nie macie od wagi stanąć przed rodzicem i powiedzieć to wprost. Dno.

     • Mieszkanka

      Nie mają czasu bo pracują na zmiany, często w weekendy, nie zawsze mają wiedzę aby pomóc. A jeśli chodzi o czas pracy nauczycieli to mimo wszystko 40 h nie przepracują…jak są rady to zajęcia dydaktyczne dzieci często są skracane. Kiedy pracują w wakacje to nie z dziećmi i są to dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku. Mam w rodzinie nauczyciela, który nigdy nie narzeka na zarobki, o które tak nauczyciele walczą…. Nawet stwierdził, że ja pracująca w urzędzie (budżetówka) zarabiam po 15 latach pracy więcej tylko od nauczyciela stażysty – patrząc na podstawowe godziny( nauczycieli 18h+ dużo wolnego, moje 40h i 26 dni urlopu). Niejednokrotnie widzę jak syn ma w danym dniu kartkówkę, a pod koniec lekcji na e-dzienniku ma ocenę. Niejednokrotnie kiedy jest zastępstwo dzieci mogą grać na telefonach, rysować a pani sprawdza sprawdziany innych klas. Niestety my rodzice o tym słyszymy i nie zostaje to w murach szkoły…i przez ten pryzmat też rozliczamy godziny pracy. Poza tym kiedy młody człowiek w tych czasach idzie na studia “nauczycielskie” to zdaje sobie sprawę z zarobków ,a mimo wszystko się na nie decyduje i później mówi, że musi uczyć obce dzieciaki…to forma łagodna bo częściej słyszałam bachory. Niestety mamy coraz mniej nauczycieli z powołania, z pasją…Uważam, że forma tego strajku i zamknięcie szkół i przedszkoli jest dla mnie jako matki oburzająca. Niektóre szkoły poradziły sobie i dzieci mimo strajku mają opiekę bez zajęć dydaktycznych a niektóre nie sprostały sytuacji.

     • Tomek

      Rozumiem, że jak szkoła będzie nieczynna przez dajmy na to 3 miesiące, to też będziesz pełnym sercem wspierać nauczycieli, a to że dzieci nie będą się mogły uczyć to nieważne.

     • jjj

      >>>Zapewniam swojemu dziecku opiekę i już
      Gratuluję egoistycznego podejścia. Szkoda, że nie dopisałaś “Nie obchodzi mnie to, czy inni rodzice znajdą opiekę dla swoich dzieci czy nie”.

   • kolo

    W wakacje to nauczyciele powinni pracować, a nie urlopy płatne. Szkółki letnie prowadzić w szkołach. To po pierwsze. Po drugie mądrzy nauczyciele nie widzą, że PO ich wykorzystuje jak mięso armatnie do swoich politycznych celów – nawet prezydent zamyka szkoły (sic!). Aczkolwiek chyba na rękę były poprzednie rządy, którym nie zależało na mądrości dzieci, tylko na tym aby były dobrym konsumentem w galeriach i tanią siłą roboczą w zagranicznych korporacjach. Zresztą czemu się dziwić bo dzięki temu mieli mniej roboty…

   • Ojciec

    Ale nauczycielom płacą…

  • BekaZPodludzi

   Nikt Ci tyle nie obieca co PiSiory i to za twoje własne pieniądze

   • Godzi

    Super, to że nie podoba mi się forma strajku jaką obrali nauczyciele, czy też rolnicy blokujący drogi oznacza, że jestem uważany za wyznawcę Jedynie Słusznej Partii. Brawo…

    • Monika

     Godzi brawo dla pani. Zgadzam się z tym co Pani pisze. Wykorzystują dzieci dla załatwienia swoich spraw, niech strajkują w weekendy. Nie im jednym nie pasują zsrobki, jest wiele ludzi ktorkt zarabiają zbyt mało. A tymi to już rzygam, elita.

     • Godzi

      Jestem mężczyzną. Godzi to skrót od Godzilla (taka moja odwieczna ksywa ze względu na “wyższy niż przeciętny” wzrost i posturę) ale odpisuję to oczywiście tylko i wyłącznie humorystycznie… 😊 (nie piszę tego z wyrzutami i proszę tak tego przypadkiem nie odbierać 😊)
      Pozdrawiam.

     • Monika

      Okej, rozumiem. Przepraszam, ale i tak się z Godzillą zgadzam. Oby więcej takich ludzi jak my. Pozdrawiam.

  • Bitcoin

   Przecież prezydent jest apolityczny i kocha nauczycieli nagradzając za strajk i nie dając im pidwyżki od 12 lat rządzenia w tym 8 lat kolesi i 4 lat opozycji. Ale nauczyciele maja krótka pamięć . Krótko mówiąc to jest granda i hipokryzja .

 • eeee

  No to rodzice, czas pozywac dyrektorów szkół do sądów…

  • Esta

   Za co? Strajk jest legalny…

   • chloniak

    ale wynagrodzenie za strajk jest nielegalne !

  • Aaaa

   Pracowników sądów, policjantów i lekarzy tez pozwałeś?

 • Wiki

  Czy strajk jest legalny

 • chloniak

  Mam nadzieję że za strajk zapłacą związki zawodowe a szczególnie ZNP, strajk zgodnie z prawem jest niepłatny.

 • ssss

  Szkoda ze za PO nie strajkowali zdradzieckie pyski. Brawo PIS a Broniarz na bruk !!!

 • Pikollo

  Nauczycielom podwyższki sie należą , wiem ile pracują i jak ciężko, co od nich jest wymagane nawet z strony ratusza i to nie jest praca po 8 godzin dziennie często po 10 i 12 godzin, żal mi ich że sie nimi posługują pseudo politycy i ich wykorzystują mając na uwadze tylkozmiane władzy anie dobro nauczycieli tu nasuwa sie wiele pytań .
  Kto jest organem założycielskim szkoły ?
  Odp. Gmina
  Kto jest pracodawca dla dyr. Szkół i nauczycieli?
  Gmina
  Przed kim odpowiadają dyr. Szkół ?
  Gmina
  Dlaczego Prezydent pilan nawołuje do strajku będąc pracodawcą czy aby nie działa na nie korzyść zakładów które mu podlegają ?
  Odp. Z premedytacja działa będąc zakompleksialym wobec pis??
  Skoro popiera strajk to gdzie był kiedy rządziła jego formacja i co zrobił wtedy dla nauczycieli?
  Odp. A No nic nie zrobił , bo gdyby chciał to tak by ułożył budżet gminy ze coś od pilan nauczyciele by dostali oprócz nagród rocznych dla wybranych A ile razy ty dostałeś w swojej karierze ??
  Czy aby nie celowo wstrzymuje nauczycielom podwyżek które już dawno powinni dostać?
  Zapytaj dyr szkoły?.
  Co jest powodem ze do tej pory Magistrat nie wypłacił podwyżek tylko zamierza wypłacić je w maju ?
  Zapytaj dyr swojej szkoły
  Czyżby to były wybory i???
  Odp sobie sam w gdzie teraz sie znajdujesz?..

  Drodzy nauczyciele strajkujcie my rodzice poradzimy sobie tylko nie w pierwszym szeregu z platforma bo oni was wykorzystują i ludzie to widza ,miejsce strajku jest po ratuszem miejskim bo tam są pieniądze których dysponentem jest Prezydent który jakby chciał to dawno by coś wam dał.
  To jest cała prawda o tym zamieszaniu. Nauczycielu nie bądź jeleń .

  • Zzz

   Jak się nie podoba niech idą na tiry, zarobią więcej.

   • Ola

    Jak ktoś zazdrości pracy nauczycielom, to przecież jest mnóstwo wolnych miejsc w szkołach. Wystarczy złożyć CV i opływać w luksusy.
    Takie podejście jest chore. Każdy ma prawo do strajku, obojętnie czy to kierowcy, sprzedawcy, pielęgniarki! Nasze narodowe moto: Wszędzie lepiej, zwłaszcza tam, gdzie nas nie ma…..

    • Pikolo

     Tu nie chodzi o zazdrość , wręcz przeciwnie normalni ludzie Was podziwiają za prace itd ale nie mogą zrozumieć ze pokornie siedzieliście za rządów PO dając sobie wmówić ze jakiś był kryzys kiedy byliśmy zielona wyspa ( w Polsce jeszcze nigdy nie było kryzysu tzn PKB nigdy nie był ujemny) . Tylko o chodzi o to ze Was wykorzystują i rozwalają cały kraj chcąc na tym wygrać te i następne wybory a później będzie jak wcześniej kiedy rządzili . To jest czytelne a wy tego nie umiecie odczytać ??? Niszczycie samych siebie ostatniszacunek do Was.

     • pilanka

      Trafiłeś w samo sedno. Dokładnie tak samo uważam.

     • Ola

      Dlaczego teraz? Ponieważ obecne powszechne “rozdawnictwo” to jakaś masakra. Lekarze, prokuratorzy i inne grupy społeczne też za obecnych rządów zaczęły domagać się podwyżek. Nie popieram ani PIS, ani PO i nie mam zamiaru na nich głosować. Wkurza mnie natomiast, że nie ma pieniędzy dla niepełnosprawnych, dla nauczycieli i innych, a są grube miliony na finansowanie Rydzyka, TVP, bajońskie sumy na nagrody(bo im się należy!!) Chyba to przelało czarę goryczy…. nie tylko wśród nauczycieli….Proszę mi wierzyć, że gdyby ludzie mieli inne wyjscie, to by nie strajkowali.

     • Ala

      “są grube miliony na finansowanie Rydzyka”
      Czy mogę prosić o konkrety? Akurat interesuję się tą tematyką.

    • chloniak

     Jeśli im się nie podoba i chcą wiecej to zapraszam na Tira, pieska praca : śpisz w budzie jesz z michy i sikasz na koło. A i jeszcze trzeba się samemu ubezpieczyć, chorować wolno ale za swoje.

     • Ola

      To idź do szkoły jak Ci źle.

 • Wiesława

  Nawet jeden z liderów Koalicji Europejskiej, towarzysz Cimoszewicz powiedział na TVN24, że nauczyciele nie powinni strajkować w czasie egzaminów: “Sugerowałbym nauczycielom, by jednak egzaminy przeprowadzili. To podniesie moralną wartość ich protestu”.

 • Kinga

  Drogi prezydencie.
  Jeśli pozwolisz na płatny strajk oraz na odrabianie tegoż strajku przez dzieci w iich normalne dni wolne to się policzymy.
  Bo tym baranom nikt nie zabrania pracowac teraz, kiedy dzieci powinny być w szkole. Jeśli ktoś położy łapę na wakacjach dzieci to będzie źle.
  Dziekuje za uwagę.

 • Mateusz

  A ktoś wie czy żłobek też strajkuje?

 • piotr

  To właśnie jest prawdziwy Pan Prezydent Piotr Głowski . Dziel i rządź . Najgorszy prezydent w dziejach miasta . Dla kilkuset belfrów poświęca kilka tysięcy dzieciaków . Brawo !

  • Pikollo

   Prawda jest taka ze jako Prezydent i jednocześnie pracodawca nauczycieli powinien zadbać o dzieci tymczasem podpala ognisko na którym sam siedzi. Przecież gmina to jest pracodawca zatem jak sie to ma do popierania strajkujących??. Traci resztki szacunku za poprzednie dokonania ,może będzie kandydował do sejmu lub senatu?

 • witcher

  spokojnie,w czasie strajku,lekcje masturbacji,odbywać się będą na plebaniach !

 • toja
 • Ktoś to musi napisac

  Przecież nauczyciele zarabiają w zależności do stopnia awansu zawodowego za 18 h w tygodniu od 2500 do prawie 4 tys na miesiąc ! Nawet jeśli taki weźmie sobie pół etatu więcej to w tygodniu pracuje nie 40 h tak jak my tylko 27 i zarabia wtedy 3750 do około 6 tys brutto. Ilu z Was tyle zarabia? Ilu z Was ma dodatkowo 2 mce wole?

  • Grajux

   Te 18 h to tylko, gdzie uczy, a gdzie jeszcze przygotowanie do lekcji, sprawdzanie sprawdzianów kartkówek itp 🙂 Nauczyciel pracuje dłużej niż 18 godzin, to chyba ciężko przetłumaczyć komuś.

   Trzeba brać pod uwagę, że im mniejsze zarobki tym gorsi nauczyciele będą, bo Ci lepsi albo odejdą gdzieś prywatnie albo po prostu znajdą sobie inną pracę.

   Jeśli jest tak super to każdy może zostać nauczycielem 🙂 Nie słyszałem jeszcze by któryś rodzic się zgodził na to by ich dziecko zostało nauczycielem bo ma takie super warunki – prędzej słyszę, że nie ma mowy bo bieda jest.

 • Yeti

  A co mają zrobić rodzice??? Pół miasta na przestać pracować i wziąć urlopy???? A może zwolnienia lekarskie???

  • Rodzic myslacy

   Sadze ze to miasto jest odpowiedzialne za strajk skoro popiera strajk i jako Pracodawca nauczycieli jest odpowiedzialny za nasze dzieci za ich bezpieczeństwo i poziom wykształcenia. Nie sztuka umyć ręce i powiedzieć ze to rzadsztuka być odpowiedzialnym Prezydentem miasta który rozumie problem a nie podpala ognisko.

 • w

  Drodzy nauczyciele,pani Agata Duda powiedziała,ze rząd nie ma dla was pieniędzy,ma dla swoich,czyli dla złodzieji,nierobów,leni,brudasów i tych,którzy uczciwą pracę mają za frajerstwo,jedyne co mozecie zrobić to pogonić to tałatajstwo gdzie pieprz rośnie,juz w Maju,a potem jesienią,nie siedźcie w domu pieprząc wytarte komunały,ze,,czy ci będą czy tamci to nic się nie zmieni”,im właśnie o to chodzi,zebyście tak robili,wasz głos ma siłę,a im cierpną du..y ze strachu,ze pewnego dnia,to sobie uświadomicie !

  • z

   >>>jedyne co mozecie zrobić to pogonić to tałatajstwo gdzie pieprz rośnie,juz w Maju,a potem jesienią
   Nie zgodzę się kolego. Bo co w zamian? LGBT, cenzura netu (ACTA 2), harowanie do 70 lat, sześciolatki na siłę do szkoły, ubogacanie naszej kultury przez uchodźców, kasacja 500+ i jak dawniej nabijanie kabzy mafii vatowskiej. NO WAY. Lepiej niech PiS dalej rządzi.

   • w

    tak,właśnie to i jeszcze likwidacja uczącej bredni katechezy,koniec finansowania pasozytów w sutannach,rozliczenie kościelnej pedofilii i ich sponsorów,postawienie przed TS Dudy,Ziobra i innych,Kamiński do pudła natychmiast,a reszta po uczciwym procesie przed niezaleznym sądem(KNF,,srebrna”,SKOKi)

    • Y

     W co ty piszesz za głupoty mniej oglądaj TVN i mnie czytaj woborcxza. Afrery z KNF rozpoczęły sie za PO a teraz poprostu to wychodzi . Srebrna – ty chyba nie wiesz comto jest faktura i rzeczywiście wykonane obowiązki bujdy i kłamstwa to sie kupy niebtrzyma ubitego austryjaka. .SKOK kolejna sprawa za PO która ciagle nie może znaleźć finału . 8lat mieli kolesie z PO żeby udupic tych z PIS zarówno za SKok. Jak i za srebrna . Obudź sie lemingu z snu i przyjmij do wiadomości co ci Z pisze. Taka dobra rada.

     • w

      co tłumaczyć palantowi ze zrytym czerepem od oglądania kurvizji,tv ,,plwam”,z duszą niewolnika i d..ą stęsknioną za batem?,resztki mózgu masz wypłaszczone jak gładź cylindryczna,nie ma juz dla ciebie ratunku,kliniczny przypadku zidiocenia,tępoty i obłąkanego fanatyzmu

 • HIPOKRATES

  Powiem tak PIS to nieudacznicy i pingwiny, o PO nie warto wspominać bo to nie polska organizacja, ale jeżeli nauczycielom tak źle to niech zmienią prace. Co mają powiedzieć lekarze?!!! Oni również chcieli by mieć taką kartę lekarza jak belfry kartę nauczyciela, a nie zapie…..lać 350 godzin miesięcznie, aby zarobić na jakieś w miarę godnie życie….właściwie jak można żyć godnie skoro 350 godzin jesteś w pracy pop…liło mnie ..przepraszam lekarzy, macie przej..ne. Nauczyciele, elyta biedaków, tez ma przerąbane, najlepiej wydłużyć im wakacje do 6 m-cy. oczywiście 100% płatne.

 • http://www.panwojtek.com/ Wojciech Skowroński

  Czytam i czytam, i co widzę? Ano, napuszczone na siebie dwa wrogie obozy! Ktoś musi mieć z tego korzyść, ktoś zyskuje na polskim zacietrzewieniu, ktoś zaciera białe łapki nieskalane żadną pracą… Tylko jedna osoba przychodzi mi na myśl, tia…