W Wałczu powstał pierwszy miejski żłobek

15.03.2019|Autor: Michał Kępiński

W Wałczu powstał pierwszy miejski żłobek. Trwa właśnie rekrutacja dzieci, a także pracowników. Zgodnie z harmonogramem placówka pełną para powinna ruszyć 1 kwietnia.

– Kart zgłoszeń jest 35 na dzień dzisiejszy, lista jest już zamknięta. Kryteria to właśnie zaświadczenia od pracodawcy, że jest umowa na czas określony, bądź że też jest umowa zlecenie, że się kończy, zaświadczenia z urzędu pracy, powrót z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego. No i właśnie w tym obszarze po przyjęciu dziecka rodzice będą musieli się wykazać, że podjęli pracę i na podstawie tego dziecko zostanie u nas na okres 12 miesięcy, tak jak jest w projekcie – tłumaczy Joanna Grabowska, dyrektor miejskiego żłobka w Wałczu.

Żłobek powstał w ramach projektu „Mama i tata do pracy wraca” współfinansowanego przez Unię Europejską. Celem jest stworzenie dogodnych warunków do godzenia życia zawodowego i rodzinnego rodziców z terenu Wałcza poprzez stworzenie placówki zapewniającej opiekę nad dzieckiem do lat 3. Oprócz wykwalifikowanej kadry opiekuńczo-wychowawczej, dzieci jak i rodzice mogą korzystać z dodatkowej specjalistycznej pomocy chociażby psychologa czy logopedy.

W żłobku znajdują się między innymi w pełni wyposażone sale dydaktyczne, sala doświadczania świata, kuchnia i pralnia. W najbliższym czasie ma także powstać ogrodzony plac zabaw. Projekt realizowany jest przez okres 24 miesięcy Żłobek miejski dysponuje 20 miejscami dla dzieci.

Przeczytaj więcej o: dyrektor miejskiego żłobka w Wałczu, Joanna Grabowska, przedszkole wałcz, W Wałczu powstał pierwszy miejski żłobek, walcz zlobek, żłobek wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.