Jakub Żulczyk już dziś w bibliotece

13.03.2019   Autor: Redakcja

Jakub Żulczyk - pisarz, publicysta i scenarzysta dziś będzie gościem czytelników w Pile. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w wypożyczalni Biblioteki Głównej, przy ul. Staromiejskiej 14.

Jakub Żulczyk zadebiutował w 2006 roku, w Lampie i Iskrze Bożej powieścią "Zrób mi jakąś krzywdę", dziś dla wielu czytelników kultową.

Autor powieści: "Radio Armageddon" (2008; przeniesiona na deski Teatru Współczesnego we Wrocławiu w 2014), "Instytut" (2010), “Ślepnąc od świateł" (2014; nominowana do Paszportów Polityki i do Gwarancji Kultury), dwóch części fantastyczno-przygodowego cyklu "Zmorojewo" oraz "Wzgórze psów" (2017).

Jest również autorem scenariuszy popularnego serialu "Belfer” (wraz z Moniką Powalisz) i adaptacji filmowej swojej powieści “Ślepnąc od świateł” dla telewizji HBO. Pisał do m.in. Polityki, Przekroju, Wprost, Tygodnika Powszechnego Dziennika, Elle, Exklusiva, Machiny, Playboya.

Jako prowadzący pracował w m.in. TVP, Rebel TV i Radiu Roxy. Laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2018 w kategorii proza oraz Literackiej Nagrody Warmii i Mazur 2017 za “Wzgórze psów”.

fot. Facebook - Jakub Żulczyk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group