Rada Kobiet w Złotowie

12.03.2019   Autor: Jakub Sierakowski

Rada Kobiet w Złotowie. W Urzędzie Miasta odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powstałego zespołu. W skład Rady weszło 13 pań.

- Ostatnimi czasy widzimy potrzebę dojścia do głosu przez kobiety. Kobiety chcą być wreszcie zauważone, chcą mieć wreszcie te same prawa co mężczyźni. Zaczęło się to przy okazji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Jest to dalej kontynuowane, okazało się, że mamy siłę. Potrafimy wyjść na ulicę, potrafimy nawet zatrzymać ustawy rządowe. I my możemy to zrobić. Jesteśmy zdeterminowane, jesteśmy silne, odważne, inteligentne. Jesteśmy fajne. - Katarzyna Józefowska, przewodnicząca Rady Kobiet w Złotowie

Rada Kobiet jest zespołem opiniodawczym i doradczym. Będzie ściśle współpracować z burmistrzem Złotowa. Wśród głównych celów działania Rady wymienia się m.in. analizę polityki miasta wobec kobiet, edukację mieszkańców pod kątem równouprawnienia,wydawanie opinii dotyczących strategicznych projektów złotowskiego magistratu. Rada chce także pomagać jednostkom będącym na marginesie społecznym, a także seniorom i osobom niepełnosprawnym. Zespół został powołany na dwuletnią kadencję, obrady będą się odbywać najprawdopodobniej raz w miesiącu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group