Powstała animacja o trzcianeckiej sarence

09.03.2019|Autor: Redakcja

W Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance powstała animacja: „Legenda o trzcianeckiej Sarence”. Scenariusz został napisany przez Elżbietę Wiśnicką i Katarzynę Gierszewską -Widotę, na podstawie książki Antoniego Biruli „Legendy trzcianeckie”.

– Wszyscy mieszkańcy kojarzą raczej Trzciankę nie z herbem, tylko właśnie z sarenką. Wcześniej Antoni Birula napisał legendę, do tej legendy ja napisałam scenariusz i tym sposobem powstała bajka dla dzieci – mówi Elżbieta Wiśnicka, dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance

Nad powstaniem animacji pracował plastyk, malując klatkę po klatce, później bajka została złożona komputerowo. 5 minutowy film opowiada o życiu trzcianeckiego krawca Norberta, chorobie jego żony i pojawieniu się w ich życiu małej sarenki, która odmieniła ich los. „Legendę” na razie oglądać można tylko w muzeum, ale w przyszłości zostanie udostępniona publicznie.
Film cieszy się dużym powodzeniem wśród odwiedzających muzeum dzieci, które przy okazji opowieści o swoim mieście mogą poznać drogą tradycyjną, poprzez kolorowe książki, karty do gry czy puzzle zajadając się przy tym czekoladkami.

źródło: youtube.pl/Muzeum Trzcianka

 

Przeczytaj więcej o: animacja o trzcianeckiej sarence, Elżbieta Wiśnicka Muzeum w Trzciance, legenda o trzcianeckiej sarence, muzeum ziemi nadnoteckiej w trzciance, trzcianecka sarenka

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.