Remont wiaduktów już wkrótce

08.03.2019|Autor: Redakcja

Wielkimi krokami zbliża się remont dwóch wiaduktów kolejowych w Chodzieży. Podyktowane jest to poprawą bezpieczeństwa pieszych i zmotoryzowanych mieszkańców miasta.

Remont wiaduktów przy ulicy Kochanowskiego i Mostowej wiąże się z modernizacją linii kolejowej Piła – Poznań. Wąskie przejazdy utrudniają poruszanie się samochodów, zaś brak chodnika to dodatkowe niebezpieczeństwo dla pieszych.

To są bardzo niebezpieczne miejsca nie tylko dla kierujących pojazdami, ale szczególnie dla pieszych. Zwróćmy uwagę na to, że przez wiadukt na ulicy Kochanowskiego idą uczniowie do szkoły nr.3, plaża mieści się przy Karczewniku, a zatem latem mamy dzieci, grupy młodzieży, które również idą w tamtym kierunku, przechodzą przez bardzo niebezpieczne miejsce – tłumaczy Julian Hermaszczuk, wicestarosta chodzieski.

Inwestor remontu linii kolejowej, czyli PKP PLK, zaproponowało, aby do przebudowy wiaduktów dołączyło miasto oraz powiat.

– Wiadukty będą remontowane w ramach przebudowy linii kolejowej Piła – Poznań. Polskie Linie Kolejowe wykładają 1,5 miliona, drugie 1,5 miliona mamy wyłożyć my, czyli miasto Chodzież oraz powiat chodzieski – po 750 tysięcy każdy samorząd
– mówi Piotr Witkowski, wiceburmistrz Chodzieży.

W ramach przebudowy powstaną dwa pasy ruchu wraz z przejściem dla pieszych. Wiadukt przy ulicy Mostowej zyska tunel dla pieszych. Samorządowcy mają nadzieję, że inwestycja poprawi jakość bezpieczeństwa drogowego w mieście. Prace powinny ruszyć na przełomie kwietnia i maja.

Przeczytaj więcej o: julian hermaszczuk, Piotr Witkowski, Remont wiaduktów już wkrótce, wiceburmistrz Chodzieży, wicestarosta chodzieski

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.