Prof. Krasnodębski jedynką PiS do Europarlamentu

07.03.2019|Autor: Artur Maras

Prof. Zdzisław Krasnodębski jedynką z ramienia PiS w wyborach do Europarlamentu w Wielkopolsce. Prawo i Sprawiedliwość liczy na zdobycie w tym województwie dwóch mandatów. Jakie nazwiska znajdą się jeszcze na ich liście w majowych wyborach?

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, polski socjolog, filozof społeczny, publicysta i wykładowca, jeden z najbardziej aktywnych europosłów – tak przedstawiany jest prof. Zdzisław Krasnodębski, który ma wystartować jako lider wielkopolskiej listy PiS w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– Jeżeli rzeczywiście będę jedynką na liście Prawa i Sprawiedliwości, chciałbym rzeczywiście starać się, żeby ta lista osiągnęła jak najlepszy wynik i będziemy walczyć o drugi mandat w Wielkopolsce. Ja na pewno zrobię ze swojej strony wszystko żeby ten drugi mandat był – mówi Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, kandydat w wyborach do PE.

Poprzednio prof. Krasnodębski z powodzeniem startował do Parlamentu Europejskiego z Warszawy. Teraz ma zapewnić głosy partii w Wielkopolsce. Na drugiej pozycji znaleźć ma się Andżelika Możdżanowska – obecna sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, wcześniej związana z PSL. Zarząd PiS-u z okręgu pilskiego przedstawił także partyjnej centrali pięć osób, które mogłyby wystartować w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego a związane są z naszym regionem, choć tu na razie zachowywana jest powściągliwość.

– W dniu dzisiejszym nie powiem Państwu z imienia i nazwiska, natomiast mogę powiedzieć, że osób chętnych, które mogły wziąć udział w wyborach jest tak dużo, że trzeba je zdejmować i analizować, która osoba ma większą możliwość pozyskania głosów – tłumaczy Krzysztof Czarnecki, prezes Zarządu Okręgowego PiS w Pile.

Pełne listy kandydatów maja być przedstawione w kwietniu.

Przeczytaj więcej o: Andżelika Możdżanowska, Krzysztof Czarnecki, prezes Zarządu Okręgowego PiS w Pile, Prof. Krasnodębski jedynką PiS do Europarlamentu, Zdzisław Krasnodębski

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.