Drukarnia Agory w Pile do zamknięcia

06.03.2019|Autor: Redakcja

Dwie drukarnie w Pile i w Tychach zostaną zamknięte – zadecydował zarząd Agory. Pracę w tych dwóch miastach straci ponad 150 osób.

Do połowy roku będzie wygaszona działalność drukarni w Pile i Tychach.

– W związku z tym firma zamierza zwolnić do 153 osób, właśnie zaczyna rozmowy w tej sprawie z organizacjami pracowniczymi. W komunikacie giełdowym Agora wyjaśnia, że zamknięcie drukarni w Pile i Tychach wynika z postępującego spadku przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset, w której specjalizują się te zakłady. – czytamy na portalu Wirtualne Media.

Agora zamierza skupić się na swojej warszawskiej drukarni. Zwolnienia grupowe obejmą maksymalnie 153 osoby. Stanowi to po 90 proc. osób zatrudnionych w obu drukarniach oraz 57 proc. wszystkich osób w pionie poligraficznych spółki.

– Agora zapewnia, że przeprowadzi te zwolnienia „z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających” – czytamy dalej na portalu.

fot. Agora S.A.

Przeczytaj więcej o: Drukarnia Agory w Pile do zamknięcia

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • johnny

  Wiadomosc ktorej mozna bylo sie spodziewac. Kilka lat temu juz byly podjete plany o likwidaji i pierwsze zwolnienia ktore dotknely m.in kolege. to co sie dzieje w pile to jakas masakra ! Wszyscy uciekaja , nikt nie chce inwestowac a do tego mówi sie nawet o wycofaniu thule w ktorym wiekszosc pracownikow to nawet nie jest z pily…Pilski rynek chyli sie ku upadkowi z bezorbociem bliskim 2 cyfrowy,…Czy miasto Piłę czeka brexitowy scenariusz wyjscia z grona miast w ktorym mozna miec jakie kolwiek perspektywy rozwoju ???….samo budowanie mieszkan nie pomoze bez stablinej pracy… przyszlosc pokaze ale raczej w ciemnych barwach sie pisze….

  • Kalarepa

   Piła to taki fenomen. Chyba tylko tutaj można zapłacić za 75metrową klitkę w nowym budownictwie prawie pół miliona złotych…

   • Kolo

    Beton urzędniczy otrzymany w spadku po komunie jest skutecznym hamulcowym od wielu lat. Zbyt szczegółowe miejscowe plany zagospodarowania narzucające niską zabudowę na trudnych warunkach gruntowych, specyficzny w skali kraju nadzór budowlany….

   • agent 007

    Nie uogólniaj, takie oferty to procent, to,że ktoś chce pół miliona za mieszkanie w Pile nie znaczy, że je dostanie. Kilka takich mieszkań już kilka lat czeka na kupca i właściciele uparcie tkwią w przekonaniu, że ich ‘apartamenty” są tyle warte ! Ceny ofertowe nie są takie same jak transakcyjne ! Mieszkanie jest tyle warte ile kupujący jest skłonny za nie dać !

  • człowiek

   Nie przesadzajmy z tym czarnym humorem. Dzięki naszemu prezydentowi i naszym radnym jest strefa ekonomiczna. Spokojnie zwalniani pracownicy znajdą jakąś pracę. Powodzenia.
   To nie są już czasy PRLu, że w jednej firmie pracujesz do emerytury.

   • Adam

    Z pewnością będzie to Thule które pracuje praktycznie sezonowo. Jak nie maja zleceń to pracownicy nie przychodzą do pracy. Proszę się dowiedzieć na jakich umowach pracują… Albo będzie to Philips który ostatnio że względu na małą ilość pracy wysyła pracowników na Przymusowe urlopy. Zleceń też mało nie wiadomo jaka będzie przyszłość gdy ten zakład zostanie zamknięty

  • hodor

   “znafca” !!!

  • krasnal

   dajmy 1000 + i wtedy bezrobocie będzie jeszcze większe. Problem Piły polega na braku specjalistów przede wszystkim.

 • Krzyś

  najpierw winkowski do wyszkowa teraz agora …… następne te małe drukarnie grzebyta itp

 • pilanin

  Współczuję oczywiście zwalnianym, ale prawda jest też taka, że coraz mniej ludzi sięga po Gazetę Wyborczą. Od jakiegoś czasu tego po prostu nie da się czytać.

  • Krzysztof gustaw

   Taa… najlepsze tytuły to “wasz dziennik” i Gość Niedzielny, sztucznie promowane przez pislamską mafię. Nie bez powodu zakazano sprzedaży GW na stacjach Orlen oraz zaprzestano prenumeraty w urzędach.

   • czyt

    Zastanwó się może dlaczego tam był?

   • żabojat

    Krzysiu, widzisz drzazgę w oku innych, a nie widzisz belki w swoim. Do czasu zmiany władzy, przez dłuuuugie lata, to właśnie sprzedaż Wyborczej była sztucznie pompowana, właśnie między innymi przez prenumeratę w urzędach w każdej pipidówce, całe szpalty reklam finansowanych przez jednostki rządowe i samorządowe, itd.. Teraz przyszedł czas by sobie poradzić na wolnym rynku, bez państwowego wsparcia. No i Wyborczej niestety to nie wychodzi.

 • Krzyś

  u winia to chociaż PLAYBOY drukowałem

 • John English

  Zgdzam sie z przedmowca ze powodem moze byc polityczny rozkaz ,,jedynie slusznej Partii” ktora nakazala ,,obciecie” prenumerat GW do instytucji publicznych

  Od siebie moge dodac ze tez pewnie postep cywilizacyjny i to ze coraz wiecej ludzi odchodzi od tradycyjnej papierowej prasy na rzecz wydawnictw cyfrowych.

  GW jest medium na dobrym poziomie merytorycznym-sam osobiscie lubie czytac jej teksty,ale juz
  tylko w wersji cyfrowej-papierowe gazety pamietam z czasow szkolnych kiedy Internet nie byl jeszcze
  tak powszechny w Polsce jak dzis a oczyms takim jak tablet czy smartfon nikt nie slyszal 🙂

  Postep techniczny bedzie powodowac coraz wieksze zwalnianie ludzi z pracy na rzecz robotow,maszyn iInternetu i musimy do tego sie przyzwyczaic mamy juz np. pierwsze autobusy bez kierowcow tak samo w dziedzinie czytelnictwa i innych…

  • Jim Scottish

   A nie postawiłeś sobie nigdy pytania, dlaczego akurat “GW” była tak masowo prenumerowana? Przecież to dawało jej ogromną finansową niczym nieuprawnioną przewagę wobec innych tytułów. Teraz eldorado się skończyło i zderzenie z wolnym rynkiem okazuje się bardzo brutalne.

   • John English

    Nie musze stawiac tego pytania bo dalem na nie odpowiedz juz na poczatku mojej
    wypowiedzi:

    ,,powodem moze byc polityczny rozkaz ,,jedynie slusznej Partii” ktora nakazala ,,obciecie” prenumerat GW do instytucji publicznych”

    To ogolnie wiadomo ze ogromna przewaga wobec innych tytulow wynikala ze
    wspolpracy z poprzednim ukladem rzadzacym-zmienil sie Rzad i ,,Eldorado” sie skonczylo 🙂