Złotka z Piły!

05.03.2019|Autor: Paweł Różycki

Zawodniczki Akademii Siatkówki Braci Lach mistrzyniami Wielkopolski młodziczek. W rozgrywanym w Szamotułach Finale Mistrzostw Wielkopolski pilanki rozegrały cztery spotkania, a w wielkim finale pokonały zespół gospodarzy Szamotulanin Szamotuły 2:1.

W finale mistrzostw wzięło udział 6 najlepszych drużyn z Wielkopolski. Wśród nich dwie drużyny z Piły, KS ASBL i SPS Volley Piła. Siatkarki ASBL, prowadzone przez Marcina Grocia rozpoczęły turniej od zwycięstwa 2:0 nad pilskim Volleyem. Tym samym mocno przybliżyły się do walki o strefę medalową mistrzostw. – Mecz otwarcia zawsze jest trudny i bardzo obawialiśmy się pojedynku z dobrym zespołem SPS-u. Ciężka praca na treningach naszych siatkarek przyniosła jednak efekt w postacie pewnego zwycięstwa 2:0 – podsumowuje pierwszy wygrany mecz starszy z braci Lach, Przemysław. Siatkarki SPS Volley Piła ostatecznie ukończyły turniej na 5. miejscu.

W drugim meczu Akademia Siatkówki spotkała się z zespołem Siedemnastki Kalisz. Ten mecz zakończył się zwycięstwem kaliszanek 2:1, jednak nie przeszkodziło to siatkarkom z Piły zająć pierwszego miejsca w swojej grupie. – Do pierwszego miejsca w grupie potrzebowaliśmy wygrać jednego seta. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i pierwsza partia zakończyła się naszym zwycięstwem – mówi trener Marcin Groć. – Bardzo się cieszę, że pomimo porażki w tym meczu mogłem dać pokazać się na tak ważnym turnieju najmłodszym siatkarkom, dla których samo wejście na parkiet jest ogromnym doświadczeniem. Pokazanie swoich umiejętności przez te młode dziewczynki z pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie – kończy trener zwycięskiego zespołu.

W niedzielnym półfinale ASBL stanął przez siatkę z ubiegłorocznymi triumfatorkami mistrzostw, zespołem Enea Energetyk Poznań. Tutaj pilanki również nie zawiodły. Pokonały rywalki ze stolicy Wielkopolski 2:0.

Finał to ogromne emocje dla obu zespołów, a zagrały w nim UKS Szamotulanin Szamotuły i KS ASBL Piła. Ten mecz mógł podobać się kibicom zgromadzonym w hali Szamotulanki. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem pilskiego zespołu. Drugi set to zupełna dominacja gospodyń, które w tej partii były wyraźnie skuteczniejsze. Tie break to walka punkt za punkt i zwycięstwo 15:13 drużyny KS ASBL PIŁA.

Siatkarki ASLB Piła otrzymały również wyróżnienia indywidualne. MVP całego turnieju została Amelia Podpora, najlepszą rozgrywającą Julianna Nowosad, a najlepszą przyjmującą Maja Korkowicz.

KS ASBL Piła, Szamotulanin Szamotuły oraz Enea Energetyk Poznań awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Akademia Siatkówki Braci Lach w swojej grupie będzie organizatorem tego turnieju. Ćwierćfinał odbędzie się w Pile w dniach 22-24 marca.

fot. Karolina Nisiewicz – Piszel

Przeczytaj więcej o: Akademia Siatkówki Braci Lach, Amelia Podpora, ASBL Piła, Julianna Nowosad, Maja Korkowicz, Marcin Groć. młodziczki Piła, mistrzostwa siatkówka, mistrzostwa wielkopolski, młodziczki ASBL Piła, Przemysław Lach, siatkarki ASBL, siatkówka ASBL, siatkówka piła, SPS Volley Piła, villey piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.