Będzie ścieżka rowerowa do Blękwitu?

05.03.2019   Autor: Redakcja

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego odwiedził Złotów. Wojciech Jankowiak przyjechał do miasta w sprawie inwestycji i planów na najbliższe miesiące. Jednym z tematów, o których rozmawiał z samorządowcami, było powstanie ścieżki rowerowej Klukowo-Blękwit.

- Ten odcinek od Klukowa do Blękwitu będziemy realizowali. Oczywiście będziemy to realizowali wspólnie z gminą, która w tym miejscu realizuje na znacznym odcinku coś w rodzaju drogi serwisowej. I ścieżka będzie rowerowa wzdłuż tej drogi serwisowej, tudzież połączy odcinki poza tą drogą - mówił Wojciech Jankowiak.

Ścieżka rowerowa ma mieć długość niecałych siedmiu kilometrów. Jednym z argumentów za jej powstaniem, była duża liczba osób dojeżdżających do Blękwitu do pracy. Termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany. Piłeczka leży teraz po stronie gminy Złotów – realizacja inwestycji rozpocznie się, gdy gmina przystąpi do budowy swojej drogi. Koszt ma zamknąć się w kwocie kilkuset tysięcy złotych. Oprócz tematu ścieżki, politycy rozmawiali także o planach na przyszłość: m.in. remoncie ul. Powstańców w Złotowie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group