Będzie ścieżka rowerowa do Blękwitu?

05.03.2019|Autor: Redakcja

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego odwiedził Złotów. Wojciech Jankowiak przyjechał do miasta w sprawie inwestycji i planów na najbliższe miesiące. Jednym z tematów, o których rozmawiał z samorządowcami, było powstanie ścieżki rowerowej Klukowo-Blękwit.

Ten odcinek od Klukowa do Blękwitu będziemy realizowali. Oczywiście będziemy to realizowali wspólnie z gminą, która w tym miejscu realizuje na znacznym odcinku coś w rodzaju drogi serwisowej. I ścieżka będzie rowerowa wzdłuż tej drogi serwisowej, tudzież połączy odcinki poza tą drogą – mówił Wojciech Jankowiak.

Ścieżka rowerowa ma mieć długość niecałych siedmiu kilometrów. Jednym z argumentów za jej powstaniem, była duża liczba osób dojeżdżających do Blękwitu do pracy. Termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany. Piłeczka leży teraz po stronie gminy Złotów – realizacja inwestycji rozpocznie się, gdy gmina przystąpi do budowy swojej drogi. Koszt ma zamknąć się w kwocie kilkuset tysięcy złotych. Oprócz tematu ścieżki, politycy rozmawiali także o planach na przyszłość: m.in. remoncie ul. Powstańców w Złotowie.

Przeczytaj więcej o: droga błękwit, drogi wielkopolska, ścieżka rowerowa błękwit, wojciech jankowiak

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Egon

    Nie ma takiej miejscowości koło Piły. Jest Blękwit jak już, a nie Błękwit….

  • Klessa Edmund

    Z Klukowa do Blękwitu zaledwie ca 700 metrów? Skąd 7 kim?

  • GieZlo

    Bardziej by się przydała od skrzyżowania do Zalesia do Blękwitu.