5 mln zł dla osób niepełnosprawnych

02.03.2019   Autor: Jakub Sierakowski

Niemal 5 milionów złotych dla powiatu pilskiego na rzecz osób niepełnosprawnych. Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i zostaną przeznaczone m.in. na działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uchwała w tej sprawie została jednogłośnie przyjęta na ostatniej sesji Rady Powiatu.

- Jak co roku powiat otrzymuje środki z PFRON-u na działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej i na rehabilitację zawodową i społeczną. W tym roku jest to kwota 4,7 mln złotych, z czego kwotą znaczoną na WTZ jest 3,3 mln, a pozostała kwota dzielona jest na oba rodzaje rehabilitacji - mówi Maria Bratkowska, etatowy członek zarządu powiatu pilskiego

Na rehabilitację zawodową zostanie przeznaczonych 640 tysięcy złotych. Z tych środków mogą korzystać pracodawcy chcący utworzyć stanowisko dla osób niepełnosprawnych lub takie, które same zakładają własną działalność. Natomiast na rehabilitację społeczną w tym roku przypada 823 tysiące złotych. To pieniądze m.in. na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także na likwidację barier architektonicznych i dofinansowanie środków ortopedycznych. Szczegółowe informacje oraz wnioski do wypełnienia w przypadku rehabilitacji zawodowej są w Powiatowym Urzędzie Pracy, a społecznej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodziny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group