Polonia Piła dostanie milion złotych

15.02.2019|Autor: Michał Kępiński

Milion złotych dla Polonii Piła. Taką kwotę deklarują władze miasta. To wsparcie ma zapewnić pilskiemu klubowi wyjście na prostą i spłacenie długów po poprzednim zarządzie.

Poprzedni rok był bardzo trudny dla pilskiego żużla. Afera związana z podrabianymi fakturami, zmiana zarządu, a następnie kolejne trupy, które wypadały z szafy. Jak się okazało, na barki nowych włodarzy Polonii spadło niemal dwumilionowe zadłużenie po poprzednikach. Dlatego w tych trudnych chwilach miasto deklaruje okrągły milion na pilski żużel.

Wyjątkowo, i to chciałbym podkreślić, mam nadzieję, że jednorazowo, bo w następnych latach liczę na sponsorów, którzy będą nam pomagać. Mam nadzieję, że (ta kwota – przyp. red.) pomoże nie tylko bezpiecznie przejechać sezon, rozliczyć się z wszystkich bieżących zobowiązań, ale również spłacić większość tych, które ciągną się z lat poprzednich – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

A zadłużenie Polonii sięga nawet dwa, trzy sezony wstecz. Nowy zarząd od kilku miesięcy sukcesywnie spłaca długi. Milion od magistratu jest kluczowy w budżecie, jednak Polonia może liczyć także na prywatnych mecenasów żużla. Ma to pozwolić na walkę o play-offy, a nawet o awans.

Zostali z nami sponsorzy. Czynimy duże starania o pozyskanie kolejnych.Już w tej chwili mogę powiedzieć, że ta kwota od sponsorów będzie większa niż miał poprzedni zarząd. Naprawdę, sponsorzy obdarzyli nas dużym zaufaniem – przekonuje Tomasz Bartnik, prezes Polonii Piła.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie zostanie pod pisana umowa miasta i klubu. Magistrat deklarował, że jeszcze w lutym Polonia otrzyma pierwszą transzę w wysokości pół miliona złotych.

Przeczytaj więcej o: długi polonii piła, piotr glowski, polonia piła, Tomasz Bartnik, żużel piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • pilanin

  Dlaczego tak wielkie pieniądze wydawane są bez żadnych konsultacji społecznych? W ramach budżetu obywatelskiego robi się szerokie konsultacje, żeby postawić “głupią” ławeczkę, czy parę huśtawek, a tutaj milion złotych, ot tak, sobie leci do kasy prywatnego klubu na spłacenie długów. Może prezydent Głowski spłaciłby również moje długi??? Oczywiście tak “wyjątkowo, jednorazowo”.

  • 123456

   Żeby zarząd miał na wypłaty dla siebie. A chodniki choćby na Andersa były nadal dziurawe.

   • kibic zuzla

    kogo jakies chodniki na andersa obchodza

    • gruby

     A co mnie obchodzi jakiś żużel. A poza tym to był tylko przykład że są ważniejsze rzeczy poz pensjami zarządu

     • Monika

      Gruby na siłownię nas obchodzi kibiców pilan. Żużel to Piła Piła to żużel.

     • Grajux

      To może od razu dajmy cały budżet miasta na żużel bo co kibiców żużla obchodzi coś innego. Po co remonty dróg, chodników. Ja już wielokrotnie wspominałem, jeżeli tak kibice żużla są w takiej liczbie to niech się dorzucą sami ile ciągle słyszę, że jest około 7 tysięcy kibiców, każdy zrzuci się po 200 złotych i klub dostaje prawie 1,5 miliona złotych 🙂 ale lepiej kosztem innych inwestycji z mieście by było, bo przecież sami to w życiu nie chcą dać.

      Jeśli chodzi o pieniądze z gminy albo z powiatu to powinny być tylko i wyłącznie na sport młodzieżowy.

  • pilanin

   Ty sobie mozesz konsultacje w rodzinie zrobic a nie na sport gdzie chodzi po 7000 pilan

   • pilanin2

    …a nie chodzi 65000 pilan, którzy być może woleliby mądrzej wydać te pieniądze i przeznaczyć je na coś bardziej pożytecznego