W czarnkowsko-trzcianeckim najniższe bezrobocie

13.02.2019|Autor: Magdalena Lach

Powiat czarnkowsko-trzcianecki z najniższą stopą bezrobocia w północnej Wielkopolsce. Pod koniec 2018 roku była na poziomie 4,2 proc. Taka tendencja utrzymuje się od kilu lat. W działania aktywizujące osoby bezrobotne włącza się Powiatowy Urząd Pracy w Czarnkowie.

– Nasza praca też ma jakiś wpływ na zmniejszanie się poziomu bezrobocia, tzn. próbujemy z osobami bezrobotnymi pracować w sposób indywidualny, wsłuchiwać się w ich propozycje, jakie mają, czego oczekują od urzędu i staramy się wspólnie z nimi, jeżeli mamy takie możliwości finansowe, pomagać im – zapewnia Krystyna Wawrzyniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Czarnkowie.

Z usług urzędu pracy skorzystało w poprzednim roku blisko 10 tysięcy osób. Z uwagi na najlepsze wyniki Powiatowy Urząd Pracy w Czarnkowie otrzymał najwyższe w regionie wsparcie finansowe na kształcenie pracowników i pracodawców.

Rekordowo niska stopa bezrobocia utrzymuje się w całym kraju. W rezultacie przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. Wśród zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy pozostali w większości ci, którzy nie chcą podjąć pracy i korzystają ze świadczeń lub pracują na czarno.

Przeczytaj więcej o: bezrobocie Czarnków, bezrobocie trzcianka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Czarnkowie, Krystyna Wawrzyniak, praca czarnków, praca trzcianka, pup czarnków, W czarnkowsko-trzcianeckim najniższe bezrobocie

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.