Ponad setka sportowców z nagrodą starosty

12.02.2019|Autor: Redakcja

Ponad 100 osób otrzymało w piątek nagrody starosty pilskiego w dziedzinie sportu. Statuetki powędrowały w ręce najlepszych zawodników, trenerów i działaczy sportowych z regionu powiatu pilskiego.

Nagrody starosty w dziedzinie sportu powędrowały w ręce najlepszych zawodników, trenerów i działaczy sportowych z terenu powiatu pilskiego.

– Są to zarówno medaliści imprez międzynarodowych, mistrzostw Europy, mistrzostw świata ale również mistrzowie swojej gminy, mistrzowie województwa, mistrzowie kraju. Wreszcie są to tez można powiedzieć animatorzy sportu – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Statuetki zostały przyznane w sporcie zbiorowym oraz indywidualnym w czterech kategoriach. Pierwsze miejsce we współzawodnictwie zespołowym otrzymała działająca od 93 roku PLKS Gwda Piła.

– Bez wątpienia tą postacią numer 1 była Sandra Szpott, która zdobyła wicemistrzostwo Polski w biegu na 10 tys. m. Jest jedną z najlepszych biegaczek młodego pokolenia w biegach średnich i długich w Polsce – zapewnia Ignacy Krzewiński, PLKS Gwda Piła.

Nagrody przyznano także w kategoriach: sport amatorski szkolny i drużynowy, trenerzy oraz zawodnicy. Łącznie w trakcie uroczystej gali nagrodzonych zostało ponad 100 osób.

 

fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Przeczytaj więcej o: eligiusz komarowski, Ignacy Krzewiński, PLKS Gwda Piła, Ponad setka sportowców z nagrodą starosty, starosta pilski

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Krzysztof gustaw

  Czy można wiedzieć co się konkretnie kryje pod określeniem “nagroda starosty”? A może nagrodą jest jedynie badziewna statuetka za 30 zł. która ma być kolejną, doskonałą okazją do powiększenia kolekcji fotek? Eli, weź ty się chłopie w końcu do roboty, a nie tylko lans i focie!

  • Fakt

   Nagrody wynosiły od kilkaset do kilku tysięcy złotych dla wyróżnionego sportowca.

 • małomiasteczkowy

  Lepiej niech się nie bierze, pieniądze na leczenie raka poszły już przecież na dożynki, festiwale kuchni regionalnej, pikniki wojskowe z darmową grochówą, pikniki country, tańce z działkowcami itd.

 • Ytul

  należy to codziennie przypominać ,aż do końca świata i jeden dzień dłużej, bo jest to niegodne i nie do akceptacji

  “człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie, nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać”.

  • Gocha

   Dokładnie taki augustyn już dawno powinien być na banicji politycznej o reszta tej pełowskiej ferajny, która już irytuje sam fakt, że ktoś im zabrał zabawki do rządzenia i nieważne ze w wyniki demokratycznych procedur. Przecież im należy się wieczność.

   • przegrane wybory do senatu

    uderz w stół a Elek się odezwie